Aktivita zvyšuje úspech (+VIDEO)

EXCEL – Aktivita zvyšuje úspech nielen pri práci s Excelom. V spolupráci s „AZU – Aktivita Zvyšuje Úspech“ sme zorganizovali webinár pre študentov, ale nie iba pre nich. Bol venovaný viacerým zaujímavým témam a som si istá, že praktické ukážky z webinára sa zapáčia a zídu i vám.

AZU – aktivita zvyšuje úspech je projekt, ktorý prináša na vysoké školy to, čo im chýba – kontakt so skutočnými firmami, lektorov z praxe a vzdelávanie v oblastiach, na ktoré na univerzitách nezvýšil čas, no aj tak ich každý potrebuje.

Ponúkajú pracovné ponuky, stáže, podujatia, záverečné práce v spolupráci s firmami… Ak máte doma vysokoškoláka, určite odporúčam. Zastúpenie majú vo všetkých krajoch Slovenska.

Viac informácií nájdete na webe: https://azu.sk/

A teraz naspäť k webináru. Celý záznam je samozrejme dostupný každému, koho téma zaujíma.

O čom bol

Úvod webinára je trošku teoretický. Rozprávala som o tom, aké sú najpoužívanejšie nástroje v Exceli. Tieto zvyknú byť testované aj na pracovných pohovoroch. Keďže ich používanie dokáže pri práci ušetriť množstvo času a energie, tak som k nim vytvorila celý online video-kurz. Vďaka nemu sa mnohí pripravili na pracovný pohovor a preskúšanie z Excelu zvládli bez problémov (viac informácií o kurze 7TOP tu > klik)

Väčšinu času sme však venovali praktickým ukážkam k mojim dvom obľúbeným nástrojom:

  • kontingenčné tabuľky (pivotky) – tiež majú samostatný kurz (viac tu > klik),
  • podmienené formátovanie – kurz je v príprave a prebehnúť by mohol ešte tento rok 🙂 (viac tu > klik).

Záver webinára bol klasicky venovaný ďakovačkám, ale ešte predtým som odpovedala na otázky študentov. Napríklad som ukázala, ako funguje funkcia VLOOKUP alebo ako fungujú vzorce medzi viacerými zošitmi.

Pozrite si záznam z webinára

Z môjho pohľadu to bol efektívne strávený čas a som rada, že ma z AZU oslovili. Veľmi ma potešili aj pozitívne ohlasy od študentov i od ostatných, ktorí webinár sledovali. Preto verím, že sa bude páčiť i vám a nájdete v ňom užitočné informácie, ktoré využijete pri svojej práci s Excelom.

Dĺžka videa: 1:05

Zdroj: YouTube kanál Projekt AZU

Poznámka: Ak nejde video prehrať, môžete si ho pozrieť priamo na YouTube >>

Podmienené formátovanie

A na záver na pripomenutie: k podmienenému formátovaniu sa niečo chystá 😉 > Klik pre viac informácií <

Zuzana Pogranová
Som dlhoročnou lektorkou programu MS Excel a svojich klientov učím, ako Excel „premýšľa“, čo ponúka a ako nájdu a použijú ten správny postup pre svoje výpočty. Viac o mne >>