Referencie a výsledky

Kurzy, konzultácie a spolupráca:

Potrebovala som vytvoriť komplikovanú tabuľku, ktorú využívam pri dennej práci. Zuzka to zvládla perfektne, spoločne online cez moje požiadavky to všetko nastavila. Tabuľku používam už cez dva roky, neskutočne mi šetrí čas a zároveň mám prehľad.
Keď sa niečo vyskytne, je vždy ochotná mi pomôcť. Odporúčam ju všetkými desiatimi a aj touto cestou sa chcem Zuzke ešte raz veľmi poďakovať. ♥ Je to veľká šikovnica.
Zuzana Kval, dispečerLefea s.r.o.
Nakoľko sme účtovná spoločnosť, ktorá na dennej báze pracuje s množstvom dát, potreba školenia práce s Excelom bola nevyhnutá. S pani Pogranovou som mal možnosť spolupracovať niekoľko rokov dozadu a preto, keď sme hľadali profesionála na školenie Excelu, voľba bola jasná.
Dopredu sme si dohodli témy/príklady, ktoré nás účtovníkov najviac trápia. Po príjemnom úvode o základných funkciách Excelu sme prešli na jednotlivé príklady, kde sme si vyskúšali rôzne funkcie na urýchlenie a zefektívnenie práce v danom programe. Školenie hodnotím veľmi pozitívne, nakoľko cieľom bolo uľahčiť si každodennú prácu v Exceli a byť tak efektívnejší. Vedeli sme, čo chceme, a to sme aj dostali. Určite si v blízkej budúcnosti školenie zopakujeme.
Na pani Pogranovej by som vyzdvihol prístup, profesionalitu a kvalitu.
Mgr. Peter ŠopinecCOO – CARPATHIAN Tax & Accounting, www.carpathianag.sk
Chcela by som sa za spoločnosť Démos trade poďakovať za výborné školenie EXCELU, ktoré nám bolo šité na mieru.
Školenie bolo veľmi praktické, plné dobrých rád a tipov a prebiehalo v príjemnej atmosfére. V prípade, že sa rozhodneme v budúcnosti preškoliť aj našich ďalších zamestnancov, vieme, na koho sa obrátime 🙂
Ľubica Strháková, personálny špecialista Démos trade, a.s., www.demos-trade.com

Zuzana Pogranová

Viac ako 10 rokov vediem firemné i individuálne kurzy programov MS Excel, Word a PowerPoint.

Okrem toho poskytujem aj konzultácie a poradenstvo, aby sa ľudia čo najmenej trápili pri spracovaní svojich údajov. Mojim cieľom je ušetriť im čas, energiu i nervy...

>> o mne v skratke <<

Chcete vedieť, ako premýšľa Excel?

Stiahnite si ZADARMO video a dozviete sa to 🙂

Vaše údaje sú u nás v bezpečí.

*Rešpektujem vaše súkromie a nikdy vám nebudem posielať spam.

Školenie ešte „rezonuje vo vzduchu", študáci si veľmi pochvaľovali. Dcéra mi povedala, že sa naučila viac ako za celý semester... Podstatné je, že sa všetkým otvorili oči a už vidia možnosti Excelu, začali ho chápať nielen ako „vypĺňač" tabuliek, ale hlavne ako mocný nástroj v práci s číslami. Niektorí už aj prišli s návrhmi, čo – kde aplikovať. Ešte pred začiatkom som trom „nevercom" povedal, že musia absolvovať aspoň doobedie a keď im to nič nedá, ďalej už nemusia prísť. Videli ste – účasť sa nemenila. Osobne to hodnotím veľmi pozitívne, určite si to ešte zopakujeme, doplníme, rozšírime. Excel je téma priam nekonečná. Mne osobne vyhovovala aj tá atmosféra, robili sme to takto prvýkrát, myslím si, že to bolo nielen osožné, ale aj príjemné.
Kamil BorošAgronatur, s.r.o., Jasová
Už som prešla niekoľkými externými školeniami Excelu, no po prezretí niekoľkých Zuzkiných videí v kombinácii s online školením so Zuzkou cez Skype, ich považujem za zbytočné. Pri videách som upevnila základy a cez Skype sme si prešli konkrétne príklady z praxe, s ktorými som mala problém. Videá sú pre používateľa ľahko pochopiteľné, presne popisujú postup tvorenia funkcií a mne osobne veľmi pomohli zefektívniť každodennú prácu. Online školenia cez Skype majú veľkú výhodu vo flexibilnosti a nezaostávajú za osobnými, nakoľko s možnosťou zdieľania obrazoviek rovnako človek v danom momente vidí postup a vie riešiť nejasnosti. Svoju zručnosť v Exceli plánujem do budúcna vylepšovať a nebude to s nikým iným len so Zuzkou 🙂 Vrelo odporúčam. Veľmi oceňujem prístup, promptnosť a ochotu.
Martina Kormošová
Školenia s p. Zuzkou sme absolvovali už niekoľkokrát. Témy školení si dohodneme vždy vopred, avšak priebeh školenia nie je nalinkovaný a vždy je priestor aj na individuálne otázky. Veľakrát sa stalo, že sme narazili na funkcionality (nielen) excelu, o ktorých sme ani nevedeli, že existujú. Školenia nás posúvajú vpred a nakoľko sú vytvorené "na mieru", to, čo sa naučíme, denne aj využívame pri našej práci. Keďže sme s prístupom a úrovňou školení maximálne spokojní, školenia s p. Zuzkou sa stali súčasťou nášho vzdelávacieho programu. Ďakujeme.
Team KNAUFKNAUF Bratislava s.r.o., www.knauf.sk
Som vďačná za možnosť využiť kurz s individuálnym prístupom, tzv. “šitým na mieru“. So Zuzkou bolo školenie záživné, dynamické, vysoko oceňujem jej flexibilitu a profesionalitu. Svoje znalosti v používaní vzorcov a menšom počte funkcií som takto v krátkom čase rozšírila o ďalšie funkcie a nástroje na prácu s dátovými tabuľkami. Vrelo odporúčam každému, kto má chuť excelovať s Excelom 😊
Ing. Lucia Palkechová PhD., Senior Consultant - Audit Team
Školenia so Zuzkou sú zrozumiteľné, jasné a detailné, no hlavne sú obohatené praktickými ukážkami, radami, tipmi a fintičkami na zlepšenie práce s Excelom v už zabehnutých koľajach. Čo na nej oceňujem, je jej ústretový, názorný a individuálny prístup k účastníkom školenia.
Ing. Katarína Luptáková, vedúci tímu VzdelávanieStredoslovenská distribučná, a. s., Žilina, www.ssd.sk
Školení připravené a vedené paní Zuzkou bylo velmi přínosné a ušité nám přímo na míru. Vše vysvětlené do detailu tak, aby bylo pochopeno a také ihned odzkoušeno všemi účastníky. Školení vedeno v klidné a pohodové atmosféře. Za mě jedno z opravdu přínosných školení.
Ing. Jitka Šenková, MBA, Inside Sales RepresentativeFuture Electronics, s.r.o., Praha, www.FutureElectronics.com
Zuzka je veľmi šikovná, milá, trpezlivá, ochotná všetko vysvetliť. Keď účastníci niečomu nerozumejú, zdrží sa pri prednášanej téme dlhšie. Navádza pokojnú atmosféru, pri ktorej sa dobre sústredí na prednášané témy.
Narcis Hriňová, referent vzdelávaniaStredoslovenská distribučná, a. s., Žilina, www.ssd.sk
Školenia, ktoré vedie Zuzka, sú pre mňa veľmi prínosné, nakoľko pristupuje k účastníkom s veľkou trpezlivosťou a aj individuálne. Výklad je zrozumiteľný, jasný aj viackrát zopakovaný, aj s praktickými ukážkami premietanými priamo pred účastníkmi.
Lívia Martinčeková, referent vzdelávaniaStredoslovenská distribučná, a. s., Žilina, www.ssd.sk
Zuzku som oslovila, pretože sa poznáme už dlho a kolegovia mi zadali požiadavku na školenie na Excel. Smerovanie školenia prispôsobila našim požiadavkám, aj keď sme jej vopred nedali veľa tipov na to, čo potrebujeme školiť. Mala pripravené príklady a fintičky, ktorými nás zamestnala hneď od začiatku. Ja ako bežný používateľ som mala čo robiť celý čas a na moje počudovanie aj pokročilejší kolegovia sa naučili veľa nových vecí a nemali sa kedy nudiť. Všetky otázky, ktoré sme na Zuzku mali, nám hneď zodpovedala, školenie prebehlo v uvoľnenej a veselej atmosfére. S úsmevom spomíname na klik klik... a podobné hlášky... ďakujeme Zuzke
Ing. Silvia Šulterová, PhD., Human ResourcesDelfingen SK-Nitra, Zlaté Moravce, www.delfingen.com
Keď z našej firmy odchádzala kolegyňa, ktorá pre nás pripravovala excel reporty s použitím zložitých funkcií, musela som rýchlo riešiť situáciu a hľadať školenie na Excel, ktoré by nás naučilo konkrétne postupy potrebné pre pokračovanie v jej práci. Mali sme dobré skúsenosti v Exceli, nakoľko v ňom každý deň pracujeme, avšak nie tak pokročilé, aké si spracovanie špecifických reportov vyžadovalo. Ponuku školení od pani Pogranovej som našla na internete a veľmi ma oslovili jej zrozumiteľné kurzy, rady, tipy, ktoré som si najskôr online sama vyskúšala. A práve to bolo kľúčové, prečo som jej neskôr napísala. S maximálnou ochotou a trpezlivosťou viedla školenie, chápala a aj prihliadala na to, že sme pod tlakom, a potrebujeme čím skôr nabehnúť ďalej v spracovaní komplikovaných reportov. Naviac sme si prešli ďalšie iné Excel tabuľky, s ktorými v našej firme pracujeme. Pomohla nám ich zjednodušiť tak, aby sme nerobili podklady príliš zložito, čím nám naozaj ušetrila vzácny čas, ktorý sme síce venovali práci, no popri tom sa nám brzdila produkcia. Vďaka jej skutočnému záujmu nám pomôcť a dôvere, ktorú dáva, som sa rozhodla prehodnotiť situáciu a navrhla som jej rovno externú spoluprácu, a už druhým rokom pre nás sama spracúva Excel tabuľky na základe nami doručených podkladov. Vždy je pripravená s nami riešiť zmeny či mimoriadne požiadavky. A my máme čas venovať svoje úsilie tam, kde sme lepší zase my. Pani Pogranová je promptná, vnímavá, postupuje systematicky a neustále vylepšuje, čo môže a posúva nás vpred, a preto sú jej znalosti a práca pre nás cenné. Teším sa, akú príjemnú a zmysluplnú spoluprácu máme medzi sebou.
Soňa Lehocká, Managing partnerSLOVAKIA ALTIS GROUP s.r.o., Trenčín

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
Osobná konzultácia ma posunula ďaleko dopredu. Som maximálne spokojný. Vrelo odporúčam.
Milan HeškoWilmont s. r. o., Ilava, www.wilmont.eu
Spolupráca so Zuzanou bola skvelá. Pripravila mi viac návrhov, z ktorých som si jeden vybrala. Všetko stihla ešte skôr, ako bolo dohodnuté. Ešte raz ďakujem. S takýmito ľudmi sa skvelo spolupracuje. (Tvorba cenníka v Exceli)
Martina DudováPrírodná kozmetika Kvitok - www.kvitok.sk
Profesionálne video s návodom sme dostali už do 48hod aj napriek tomu, že prvá komunikácia prebehla v piatok poobede. Pomohla nám zautomatizovať časovo náročné procesy v exceli. Ďakujeme za skvelú spoluprácu, určite Vaše služby využijeme aj v budúcnosti. (Tvorba videa s postupom pre úpravu tabuľky v Exceli)
Ing. Matúš HutkaRACES, s.r.o., www.race-shop.sk
Pred tým, než som stretol p. Pogranovú, myslel som si naivne, že Excel je prekonaná aplikácia. Avšak po nastavení mojej nosnej firemnej dokumentácie práve v Exceli, som svoj názor veľmi rýchlo zmenil. Úlohy boli spracované nielen špičkovo profesionálne, ale hlavne rýchlo a s funkciami, ktoré mi pomôžu ďalej napredovať v mojom podnikaní. To všetko s príjemným jednaním na vysokej úrovni. Ďakujem za túto službu, ktorú budem aj naďalej využívať a samozrejme ďalej odporúčať.
Richard SladkýRMS Promotion s.r.o., www.promotex.sk, www.promotex.cool-shop.eu/cz
Na Zuzku jsem náhodou narazila v době, kdy jsem psala svůj eBook. Zasekla jsem se na obsahu. Nešlo mi vytvořit odrážky v obsahu tak, jak jsem si představovala a navíc, je ještě zarovnat. Bylo to pro mě horší, než napsat 40 stránek textu. Zuzka byla ochotná a nabídla mi pomoc, a mi spadl kámen ze srdce. Nejenže mi vytvořila obsah přesně, jaký jsem chtěla, ale navíc mi upravila zarovnání na stránkách a vyrobila obsah, na který, když se klikne, skočí na kapitolu. Moc ti, Zuzko, děkuji, ušetřila jsi mi spoustu starostí. Všem doporučuji její služby, protože Zuzka je opravdu profík! (Úprava e-booku vo Worde)
Lenka Krůpováwww.lenkakrupova.cz
Zuzka je proste super. 🙂 Už som zažil rôznu spoluprácu, ale Zuzkin prístup je nadštandardný. (Úprava knihy vo Worde)
Filip SmutnýAutor knihy Kúzelné papiere, www.martinus.sk/?uItem=269261

Online videokurz Excel - pevné základy (o kurze >>):

Tak som sa konečne prelúskala základmi excelu. Je to úžasná forma, všetko vidím, kde sa čo nachádza. Väčšinu som už vedela, len som si to oprášila, ale nevedela som, že sa dá robiť postupnosť čísel nielen po 1, ale i po 5, po 10, alebo koľko potrebujem, a to i smerom nahor i nadol. No a bonus v poslednej lekcii - kopírovanie vzorca - vždy som ťahala čierny krížik odhora až dole, nevedela som, že to funguje aj na dvojklik. Tak za toto Vám ďakujem. Bolo to super, poučné, ťahák perfektný ako i excelovské súbory, v ktorých som si tie veci skúšala. Už som si zakúpila ďalší level 7 top nástrojov.
Ingrid Slivková

Online videokurz Excel - 7 TOP nástrojov (podrobne o kurze >>):

Spracovanie online kurzu sa mi páči, jednoduché, prehľadné a zrozumiteľné... Krátke videá zároveň nestoja človeka veľa času. Osobne by som potreboval niečo pokročilejšie, ale napriek tomu som si tu našiel niektoré veci, ktoré som dodnes nepoužíval, ale v praxi určite využijem. Nikdy som napríklad nepoužíval podmienené formátovanie, ale namiesto toho som robil všetko zdĺhavo cez filtre. Kurz určite pomôže tomu, kto chce podchytiť základy k najpoužívanejším nástrojom Excelu.
Matej Bodnár
Už keď som si pozrel prvé video s veľmi príjemným hlasom aj super metodikou, vedel som, že Excel a ja budeme dobrí priatelia. Strávil som nad kurzom týždeň cca 3 hodiny denne a vďaka nemu sa zo mňa stal veľmi erudovaný používateľ Excelu. Najviac si cením ako nástroj kontingenčnú tabuľku, ktorá je často požadovaná aj na personálnych pohovoroch. Práve dnes, cca týždeň po zakúpení online kurzu, som získal prácu aj vďaka svojim nadobudnutým znalostiam a zručnostiam z Excelu. Ešte raz Vám ďakujem.
Miroslav Lenárth
Zuzkin kurz je vhodný pre začiatočníkov i pokročilých používateľov Excelu. Kurz je rozdelený na tématické časti a každá časť na viacero videí so stručným obsahom. Toto rozdelenie mi pomáhalo sa veľmi rýchlo zorientovať v obsahu a kedykoľvek sa vrátiť k téme. Najviac ma zaujali videá na kontingenčné tabuľky. Myslela som si, že je to príliš komplikované, pretože veľa mojich kolegov im nerozumie. Avšak po Zuzkiných videách som zistila, že sú vlastne jednoduché, ak človek chápe princípy ich tvorby. Čo sa mi ďalej veľmi páčilo, bolo to, že videá boli obohatené i o doplnky ako šípky, ktoré názorne dovysvetľovali to, čo Zuzka rozprávala. Kurz rozhodne odporúčam ako veľmi kvalitný a dostupný spôsob ako sa naučiť všetko, čo človek môže potrebovať na zjednodušenie svojej práce.
Jana Osičkováwww.janaosickova.sk, kreatívne organizovanie a plánovanie času
V prvom rade PARÁDA. Je to skvele prepracované a premyslené, čo sa týka poslania – ukázať/naučiť/nechať precvičiť. Myslím, že kurz je veľmi vhodný pre ľudí, ktorí preferujú samoštúdium. Zuzka vedie krok po kroku. Vysvetľuje príjemne, zrozumiteľným hlasom. Nezabúda na detaily a sú z nej cítiť skúsenosti lektorky Excelu.
Zuzana Šuplatováwww.zuzanasuplatova.sk
Ako väčšina používateľov tohto programu som ho využívala v administratíve, len tak laicky na tvorbu tabuliek s nejakými databázami, s ktorými sa ale už nič nedialo (bol to len stručný a jasný prehľad údajov na jednom mieste v peknej farebnej tabuľke). Ako momentálne nezamestnaná sa pripravujem na výberové konanie, kde zamestnávateľ požaduje dobrú znalosť Excelu. Tak som sa mu pozrela „na zúbky" a bola som nadšená (až fascinovaná), čo všetko Excel dokáže. Najskôr som siahla po YouTube a rôznych stránkach, kde som natrafila aj na tú Vašu. Aj vďaka Vášmu online kurzu som napr. až tu pochopila, ako to je s tým VLOOKUP-om a tým jeho prvým stĺpcom. Ja som sa tiež zamilovala do Excelu. Som síce v začiatkoch spoznávania „mojej novej lásky" :), ale aj keď na pohovore neuspejem, určite sa budem stále snažiť zdokonaľovať. Dnes mám síce z toľkých nových informácií „guláš v hlave" (čo, kde, ako?), ale verím že si to tam „hore" postupne nájde svoju hlbokú stopu. Vďaka kurzu mám teraz všetko pokope a môžem sa k tomu hocikedy vrátiť. Ešte raz vďaka za Vašu precíznu, excelentnú a pútavú prácu nad kurzami, ktoré sú aj s webstránkou do detailov prepracované.
Renáta Tichá
Už roky používam pri svojej práci Excel a doteraz som si myslel, že tento program zvládam na celkom slušnej úrovni. Sem-tam nejaká tabuľka, graf, z funkcií použitie maximálne SUM... To všetko len do chvíle, kým som potreboval urobiť komplexnejšiu databázu určitých komodít s cieľom generovať zložitejšie výstupy s rôznymi variáciami argumentov... UFFF!!! Vyhrnul som si rukávy a naplnil databázu potrebnými údajmi. Potom som už ale potreboval helfnúť. Mal som zakúpenú knihu o Exceli, ale tá bola písaná strašne suchársky a vlastne som ani nechápal, o čom autor točí... Vtedy som narazil na web pani Zuzany. Poslal som jej mail a opýtal sa, či budem schopný po zakúpení jej kurzu "Kurz EXCEL - 7 TOP nástrojov (najpoužívanejšie nástroje)" toto zadanie úspešne doviesť do konca. Odpoveď bola kladná, a tak som kurz kúpil. Celý kurz je logicky koncipovaný a prevedie Vás najdôležitejšími funkciami, ktoré Excel ponúka. Ku každej sekcií sú k dispozícií cvičné súbory a sumarizujúce ťaháky. Najlepšie na tom je, že v kurze pracujete z reálnymi príkladmi, ktoré sú zrozumiteľne vysvetlené. Keď mi nebolo niečo úplne jasné, neskôr som sa k danému videu vrátil a vychytal chybičky. Kurz mi dal naozaj veľa - môj projekt som dotiahol približne na 95 %, ale akosi som sa zacyklil a nemohol som sa pohnúť z miesta - vo výpočtoch som potreboval zadať kombináciu rôznych argumentov a bolo to už na mňa veľa. Povedal som si, že za opýtanie mi nikto hlavu neutrhne - napísal som pani Zuzane žiadosť o "nakopnutie" a ona mi promptne a účinne pomohla z naformulovaním potrebných argumentov tak, aby som mohol projekt uzavrieť....a zistil som, že som bol vlastne celkom blízko, iba veci treba formulovať tak, aby im Excel porozumel. Kurz odporúčam naozaj všetkým - začiatočníkom aj tým, ktorí si myslia, že Excel zvládajú veľmi dobre. Ja sám som pochopil, že doteraz som používal Excel maximálne na 10% ... Za dumpingovú cenu získate doslova nezaplatiteľné informácie 🙂
PhDr. Jaroslav LACKO

Online videokurz Excel - vzorce a funkcie (podrobne o kurze >>):

Som nadšená z ďalšieho kurzu, ktorý som absolvovala. Všetky kurzy sú spracované tak, aby boli prínosom nielen pre začiatočníkov, ale aj pre pokročilých.
Napriek tomu, že funkcie aktívne používam, v každej lekcii som našla niečo nové. Veľkým prínosom je možnosť pozrieť si lekcie opätovne a získať radu nielen vo FB skupine, ale aj priamo do Zuzany.
Ďakujem, Zuzana.
Marcela Zubaľová
Ďakujem Vám za možnosť naučiť sa hravou formou zas niečo nové. Absolvoval som už niekoľko Vašich kurzov – naposledy kontingenčné tabuľky (tie mi neuveriteľne zjednodušili prácu). Je radosť absolvovať Vaše kurzy. Neviem, kto Vám nadelil do vienka talent zaujať a vysvetliť, lebo spôsob ako to robíte Vy, sa nedá len naučiť.
V poslednom kurze vzorce a funkcie som si zopakoval základné veci a naučil sa jednoduché zásady pre správne zadávanie a používanie vzorcov. Každý deň som sa tešil na email od Vás... čo bude dnes nové. Mal som obavu, ako chcete ukázať to množstvo vzorcov, ktoré Excel obsahuje, ale dokázali ste znovu prekvapiť prístupom neučiť zo všetkého niečo, ale dať výborný základ pre ďalšie objavovanie možností Excelu.
Osobne ma potešila ukážka niektorých funkcií (XLOOKUP, IFS, SORT atď.), ktoré obsahuje verzia Excelu 365 resp. 2019 alebo 2021. Prinútilo ma to uvažovať nad kúpou novšej verzie. Za obrovský benefit považujem aj možnosť kedykoľvek sa k jednotlivým lekciám vrátiť a verte, že často otváram Vaše videá, lebo viem, že som to už niekde videl. Ťaháčiky mám vytlačené a zviazané tak, aby boli vždy po ruke 🙂
Záverom ešte raz obrovské ďakujem a teším sa na ďalšiu možnosť naučiť sa zas od Vás niečo nové.
Marcel TakáčStavebné bytové družstvo I, Košice
V praxi často používam funkcie s viacerými podmienkami, prípadne zložené funkcie. Čo sa týka zložených funkcií, nikdy mi nenapadlo preklikať sa vo vnorených funkciách pomocou okna Argumenty funkcie. A vôbec, od začiatku tohto kurzu som začala častejšie používať toto okno. Doteraz som argumenty vpisovala prevažne z klávesnice. Ak som chcela vedieť viac o danej funkcii, klikla som na podčiarknutý názov funkcie v bublinke, aby sa mi zobrazil postranný pás s Pomocníkom. Tam som si prečítala, ako presne pracuje táto funkcia.
V kurze som si uvedomila aj jednoduchosť práce s dátumami a časom, čo sa týka matematických operácií. Stačí dátum a čas v jednej bunke chápať ako desatinné číslo a už je to easier. 🙂
Videá si určite pozriem znova, keďže nie všetky funkcie používam bežne...
Zuzka, ďakujem Vám za čas a energiu, ktorú ste vložili do prípravy a vedenia kurzu. Teším sa na bonusy.
Som rada, že spracovávate kopec vecí ohľadom Excelu. Existuje veľa postupov kade-tade na internete, ale mám radšej, keď je všetko pod jednou hlavičkou (konkrétne u Vás). Predpokladám, že ešte pribudnú témy, ktorými prekvapíte... 😉
Lýdia Takáčová
Nebude to znieť skromne, ale v Exceli sa už nepovažujem za začiatočníka. Aj keď som samouk, myslím, že od bežného používateľa Excelu som sa už dávnejšie odpútal. V nemalej miere za to vďačím aj edukačným schopnostiam pani Zuzany Pogranovej. Teda, ja ju oslovujem pani Zuzka, lebo jej osobitný prístup ku svojím „chovancom“ je natoľko jedinečný a ústretový, že si ju jednoducho veľmi rýchlo obľúbite. Absolvoval som už viacero jej online kurzov. Naposledy to bol kurz „Excel – vzorce a funkcie“. Bol som plný očakávania, čo nové sa dozviem. No, zo začiatku to nebol kurz šitý mne na mieru a v prvých lekciách som sa trocha nudil. Ako som už na úvod neskromne podotkol, nejaké základy už mám, takže to bolo pre mňa viac menej opakovanie, ale ako sa hovorí: „Opakovanie je matkou múdrosti!“ Aj keď objektívne musím priznať, že v každej z prvých desiatich lekciách som objavil niečo nové, čo ma potešilo. Približne v polovici kurzu však začalo tých potešení pribúdať. Odrazu som si začal uvedomovať, čo všetko som nevedel o veciach, ktoré som už vedel. Áno, pripúšťam, predošlá veta znie divne, ale je pravdivá. Ako príklad môžem uviesť vnorené funkcie, ktoré neboli pre mňa žiadnou novinkou. Avšak „technika vnárania“, ktorú Zuzka vo svojich videách predstavila, bola pre mňa natoľko inšpiratívna a oslobodzujúca, že som ju okamžite vedel využiť v praxi. Prepracoval a zdokonalil som niektoré svoje výtvory:
napr. =IF(OR($F2="-";$G2="-");0;IF($F2>$G2;3;IF(AND($F2=0;$G2=0);1;IF($F2=$G2;1,5;0))))
No a v 21. lekcii som vďaka čaru dynamických funkcii zistil, že si musím opäť kúpiť novšiu verziu Excelu. Vlastne nemusím, ale chcem. Proste 19ka mi už nestačí.
Online kurz „Excel – vzorce a funkcie“ odporúčam každému, kto sa chce vo svojich zručnostiach v práci s Excelom odpútať od priemeru. Možno bude pre niekoho zrozumiteľnejšie prirovnanie v súvislosti s používaním cudzieho jazyka, kde sa z večného začiatočníka posuniete do úrovne mierne pokročilí. Je obsahovo ideálne vystavaný a každá lekcia zrozumiteľne vysvetlená na konkrétnych príkladoch. V každom prípade považujem tento kurz za vstupnú bránu do odhaľovania tajomstiev čarovného sveta z názvom – EXCEL.
PS: Zabudol som ešte na jeden neoceniteľný benefit, ktorý prinášajú všetky online kurzy od Zuzky. Kedykoľvek, kdekoľvek a čokoľvek si z kurzu môžete pripomenúť alebo zopakovať, keď to budete potrebovať. Hovorím z vlastnej skúsenosti...
Ján Potoček
Slečna Zuzanka, chcel by som sa veľmi pekne poďakovať za Váš kurz "Excel - vzorce a funkcie". Znova som sa naučil veľa dobrých a šikovných trikov. Aj keď ich zabudnem, je možnosť sa kedykoľvek vrátiť k danej problematike. Najčastejšie používam funkciu SUM, ale veľa pre mňa nových funkcií je veľmi užitočných.
Ešte raz ďakujem a kurz vrelo odporúčam začiatočníkom aj pokročilým.
Ladislav Lukáč Ludus, s.r.o., www.ludus.sk
Excel využívam vo svojej práci veľmi často a veľa vecí som sa počas svojej praxe aj naučila - sama, od kolegov, resp. prostredníctvom firemných kurzov.
Napriek tomu som mala občas pocit, že niektoré postupy by som mohla optimalizovať, urýchliť a zefektívniť. Niektoré som si našla na internete, ale Váš kurz bol komplexnejší a ponúkal ucelené postupy, ktoré som mohla ihneď vyskúšať aplikovať v praxi.
Niektoré lekcie boli pre mňa iba zopakovaním toho, čo som už vedela, ale naučila som sa aj veľa nového.
Prínosom boli pre mňa všetky lekcie, ale predovšetkým tie, ktoré sa zaoberali logickými a vyhľadávacími funkciami, ako aj spájaniu a vnoreniu funkcií.
Ďakujem a želám všetko dobré, veľa úspechov.
Iveta Mikušková
Dobrý deň, pani Zuzka, ak niekto vie naučiť Excel, tak ste to Vy.
Vzácne v sebe spájate vedomosti, vysokú empíriu, ako aj skvelé pedagogické zručnosti a veľmi príjemný ľudský prístup.
Vysoko oceňujem jasné, zrozumiteľné vysvetlenie princípov bez zbytočného balastu, príklady, možnosť vrátiť sa do kurzu aj po jeho skončení, možnosť s Vami komunikovať a riešiť Excel aj mimo kurzov. Každý Váš kurz je skvelý.
Aj keď to niekedy vyzerá, že to bude zopakovanie, tak vždy viem, že tam bude niečo nové, čo ma posúva. A ono to tam vždy je.
Ďakujem pekne a len tak ďalej.
Adriana Krištofová
Na kurz som šiel po absolvovaní kurzu "Kontingenčné tabuľky", takže som vedel, do čoho idem, a očakával som podobne vysokú latku kvality kurzu "Vzorce a funkcie".
Všetky lekcie boli vysoko profesionálne spracované, neboli dlhé, ani krátke, také akurát. Keďže s Excelom robím pravidelne, nebolo pre mňa všetko úplne nové, ale aj tak sa našli zjednodušenia, ktoré mi v práci pomáhajú a zjednodušujú ju.
Veľmi vyzdvihujem Váš profesionálny prístup k celému kurzu, ci už príprave videí, zadaní na precvičenie, alebo v neposlednom rade aj pomoci a okamžitej reakcii na problém, ak sa vyskytol, či na pomoc, ak ju niekto potreboval. A to nie iba mailom, ale aj vo FB skupine, kde sme o lekciách hovorili a rozoberali ich.
Držím Vám palce v ďalších kurzoch.
Milan Čechwww.sudnyznalec.com

Online videokurz Excel - podmienené formátovanie (podrobne o kurze >>):

Sledujem FB stránku Excelujme s Excelom a pred časom som si zaplatil Excel fintičky. Keď som videl ponuku na kurz Podmienené formátovanie, hneď som sa naň prihlásil, aby som sa ho naučil využívať. Z kurzu som bol nadšený. Pochopil som, ako tento nástroj ovládať a odvtedy sa podmienené formátovanie vyskytuje v mojich tabuľkách, pretože často potrebujem porovnávať rôzne hodnoty. Takto mám prehľad o tom, čo ma zaujíma.
Ladislav NedelkaMUSIC PARK, s.r.o., www.music-park.sk
Ďakujem za skvelý kurz. Kreativite sa tu medze nekladú, podmienené formátovanie je ako hrať sa s legom, kde si jednotlivé farebné dieliky spájam, ako sa mi to práve hodí. 🙂
Vďaka tomuto kurzu sa mi zapáčili ikony, tie som doteraz nevyužívala. Na farebné škály som zatiaľ nedostala veľkú chuť, možno preto, že k tomu, čo potrebujem, si vystačím so zvyšnými typmi formátovania.
Veľmi pekne Ti ďakujem za všetkých "študentov" za úpravu niektorých nastavení v členskej sekcii. 🙂 Teraz je to krásne prehľadné. A nadišiel čas, aby som sa dostala k ostatným Tvojim kurzom, ktoré som doteraz neprešla...
Lýdia Takáčová

Online videokurz Excel - makrá (podrobne o kurze >>):

Kurz Makrá je super a používanie makier mi ozaj šetrí hodiny života 😊 každé dva týždne mám k dispozícii obrovskú tabuľku s údajmi zo všetkých krajín k výberovým konaniam v spoločnosti, kde pracujem. Takto si všetko jednoducho sprehľadním, vyfiltrujem to podstatné a upravím podľa mojich predstáv za 3 sekundy, čo je super 😊 ešte raz ďakujem a prajem všetko dobré a nech sa darí 😊
Kristína Chochulová
Pre mňa je to najlepší online kurz, aký som absolvovala. A to som mala predplatené rôzne online kurzy – síce nie k Excelu, ale napríklad na úpravu fotografií a iné. Na tomto školení je výborné to, že nielen vidíme postup na nahovorenom videu, ale môžeme si postup sami vyskúšať (vďaka príkladom). A tiež je k dispozícii prehľadný ťahák na stiahnutie (keď náhodou zabudneme). Musím povedať, že je to výborný materiál s postupmi, ktoré sa dajú následne aplikovať na vlastné dokumenty. Veľkou výhodou je, že autorka kurzu je k dispozícii. Takže ak niečomu nerozumiete, alebo Vám niečo nefunguje, tak odpovie na prípadné otázky.
Martina WeissováVedúca predajne Kärcher Center Bratislava
Dobrý deň, Zuzi, urobila som podľa Vášho školenia moje 2. funkčné makro v živote a jeden pán, čo je fakt macher asi na všetko (podľa mňa jeho mozog žiari ako jadrová elektráreň), tak tento pán ma pochválil, že je to veľmi slušné 🙂 🙂 🙂 Ešte raz ďakujem, že ste a takto dokážete dať ľuďom vzácne vedomosti. Chcela som sa podeliť s Vami o radosť.
Adriana KrištofováRiaditeľ projektov a inovácií v spol. Corner & Co., www.wineplanet.sk
Kurz je skvelý, výborne polopatisticky vysvetlený. Vždy som si hovorila, že sa počas materskej naučím robiť s makrami. Ale nikdy som tomu neverila. Naskytla sa mi však príležitosť brigádovať po večeroch z domu pre jednu firmu. Spracovávam im reporty a pracujem stále len v Exceli. A potom mi z neba spadol tento kurz. Dostala som ho ako darček na Valentína 🙂 To, že si budem môcť niektoré tabuľky a databázy naformátovať jedným kliknutím, mi ušetrí hodiny práce. Čo je skvelé, pretože čakám už druhé dieťa a bála som sa, že sa brigády pri dvoch deťoch budem musieť vzdať, pretože nebudem mať jednoducho kedy spať. Ale s pomocou aj keď jednoduchých makier verím, že to budem zvládať. Takže ďakujem a teším sa aj na ďalšie pokročilé kurzy.
Mária Náčinová
Zrozumiteľné, ťahák k dispozícii, pomocné súbory na preskúšanie... Upozornenia aj na to, na čo si treba dávať pozor. A aj v ťaháku je všetko zhrnuté. S týmto som ja osobne najviac bojovala – keď sa človek zasekne a nevie, ako nájsť a opraviť chyby. Kurz obsahuje všetko podstatné, ako som už v Zuzkiných kurzoch zvyknutá 🙂
Zuzana Šuplatováwww.zuzanasuplatova.sk
Makra uživatelsky používám, ale vždycky jsem cítila, že mi "něco" chybí. Když jsem zjistila, že Zuzana Pogranová spouští online kurz na makra, neváhala jsem ani minutu. Tušila jsem totiž, že bude plný různých fintiček a návodů, jak si poradit. A opravdu jsem se nemýlila. Postup je vysvětlovaný velmi příjemně, jednoduše a i úplně nezkušený uživatel se naučí si makro naklikat během malé chvilky. Připravené soubory jsou parádní na vyzkoušení. Pokud vás makra vždycky lákaly, ale báli jste se to zkusit, tak běžte do toho. Ani ne za hodinu a půl se naučíte všechno důležité a dostanete spoustu tipů navíc.
Lenka Mikšátkováwww.mameradiexcel.cz

Online videokurz Excel - kontingenčné tabuľky (podrobne o kurze >>):

S Excelom pracujem 23 rokov a som samouk. Je jasné, že samouk vie používať to, čo potrebuje k práci. Mnohí z nás vedia „pokročilé“ veci, ale často nám chýbajú základné informácie. U mňa je to rovnaké. Celý pracovný život otravujem kolegov z IT, aby mi pomohli vytvoriť veci, ktoré potrebujem a tak sa ich učím. Dokážem už nahrať makro, pracujem s KT, ale často ma zaskočia elementárne veci ako napr. netradičný formát buniek. Preto ma tak veľmi oslovila Fintičkáreň od Zuzky Pogranovej. Dajú sa tam nájsť „vychytávky“ od elementárnych po pokročilé. Inšpirovalo ma to k absolvovaniu jej kurzov k Excelu. Absolvovala som už Excel – pevné základy, Excel – makrá a Excel – VLOOKUP. Keď prišla ponuka kurzu na KT, trochu som váhala. S KT som svojho času pracovala na dennej báze, takže som ich mala (z môjho pohľadu) obstojne zvládnuté. Okrem toho cena kurzu je v inej cenovej hladine ako doteraz absolvované kurzy (a ja som bola nezamestnaná). Ale bola som presvedčená, že sú ešte veci, ktoré o KT neviem, a rada by som mala aspoň čosi v Exceli v kompletnom balíku informácií. Kurz som absolvovala. Už počas kurzu som si vravela „škoda, že som predtým nevedela, čo všetko KT dokážu. Veci by sa dali urobiť ešte jednoduchšie, ako som ich robila“. V kurze mi učarovali dashboardy. V novej práci máme Excel 2019, takže budem môcť využiť aj časovú os a iné „vychytávky“. Už všeobecné Excel kurzy od Zuzky Pogranovej sú skvelé, ale výhodou kurzov ako sú Excel – VLOOKUP alebo Excel – KT je to, že sa nástroju venuje komplexne a do hĺbky. Absolvovala som niekoľko rôznych kurzov k Excelu. Tie od Zuzky Pogranovej ma oslovujú práve v tom, že sú online. Môžem sa k nim kedykoľvek vrátiť. Ďalšia vec, ktorú by som vyzdvihla, je, že kurzy sa skladajú z krátkych videí, takže nestihnem prestať vnímať. 🙂 Na obsahu vidno, že Zuzka je skúsená lektorka, že už dostala veľa doplňujúcich otázok. Pri každej veci totiž vysvetlí, ako to funguje, prečo to tak funguje a tiež kedy to fungovať nebude a prečo. V tomto vidím najväčšiu pridanú hodnotu jej kurzov, pretože často máme pocit, že robíme veci PRESNE tak, ako by sme mali a predsa „to nefunguje“ – napr. hlúposť typu, pre zobrazenie polí KT stačí do nej kliknúť 😀 Okrem toho Zuzka pamätá vývoj Excelu a upozorňuje na odlišnosti v zobrazeniach alebo funkciách medzi jednotlivými verziami. Záverom by som spomenula JACKPOT. Absolventi kurzov získajú nielen možnosť dodatočných konzultácií s lektorkou, ale najmä ochotu, ústretovosť a vynaliezavosť pri konzultáciách.
Andrea Sokolová
Netušil som, do čoho idem, ale celý kurz som bol naozaj veľmi príjemne prekvapený spracovanými videami, postupom vysvetľovania, skupina na FB... Jednoducho presne takto si predstavujem školenie on-line. A do videí a lekcií sa môžeme kedykoľvek vrátiť + sledovať bonusy. Je toho veľa, čo je za tým, veľa Vašej práce a musím iba uznanlivo pokývať hlavou. Len tak ďalej! Ja osobne som nemal žiadne prekážky týkajúce sa on-line kurzu. Bola korona a bol som na home office. Takže som využil príjemné a užitočné a snažil sa absolvovať celý kurz. Ako obrovskú výhodu môžem uviesť, že som si sám mohol úplne slobodne zvoliť čas aj dátum prezretia lekcie. Väčšinou som mal čas až v noci a úplne mi to vyhovovalo. Rovnako som sa kedykoľvek mohol vrátiť do predchádzajúcich lekcií a zopakovať si tému. Rovnako kvitujem odborné poradenstvo a odpovede na denné problémy, s ktorými sa v Exceli stretávame. Rýchle a odborné odpovede je to, čo ma zaujíma. Neviem, čo by som kurzu vytkol, nič ma nenapadá. Všetko som pochopil, aj keď som pred kurzom v živote s KT nepracoval, aj keď s Excelom robím každý deň. Teraz môžem iba spokojne konštatovať, že mi šetrí dosť času v práci. Bonusy vždy potešia, lebo vždy sa je čo učiť v Exceli. Je to vynikajúci program.
Milan Čechwww.sudnyznalec.com
Zuzana Pogranová je moja veľmi obľúbená "excelovská" priateľka s vynikajúcim talentom vysvetliť a ukázať. Osobne ju samozrejme nepoznám, ale prežila som s jej kurzami niekoľko dní a občas som aj zaspávala s jej hlasom v ušiach, pretože pre vysokú pracovnú vyťaženosť som sa jej k videám a kurzom často dostávala až neskoro večer. Mojou hlavnou motiváciou pre prvý kurz k Excelu bola najmä moja práca. A ak som už raz zistila, aký je Excel neskutočný pomocník, chcela som vedieť stále viac a viac. Keď som po prvý raz "pátrala" na internete po informáciách o Exceli, natrafila som na web stránku Zuzany Pogranovej. Prečítala som si všetky informácie a ihneď som si od Zuzany vyžiadala zdarma prístup ku kurzu Excel pevné základy. Už vtedy som o Exceli vedela celkom dosť, no napriek tomu som sa z tohto kurzu dozvedela množstvo nových vecí, o ktorých som netušila, že je ich možné v Exceli robiť tak jednoducho. Musím povedať, že toto ma na 100 % presvedčilo, že chcem určite pokračovať v ďalších Zuzaniných kurzoch. A tak som aj pokračovala - Excel 7 top nástrojov, funkcia VLOOKUP+ a Excel kontingenčné tabuľky. Počas kurzov sa mi často stalo, že som sa nevedela dočkať, kedy ráno prídem do práce a použijem v praxi to, čo som sa naučila. Či už to boli funkcie, kontingenčné tabuľky, vzhľad, výpočty... všetko sa mi neskutočne hodilo v praxi. Zuzanine videá pekne po sebe chronologicky a logicky nasledujú. Všetko má pekne svoju nadväznosť. Ku každému videu si môže človek hneď aj priamo v pripravenom súbore všetko vyskúšať. Uložiť si pripravený ťahák a v prípade potreby sa kedykoľvek ku všetkým informáciám vrátiť. Osobne som nenašla vôbec nič, čo by absentovalo. U mňa osobne je najviac nedostatkovou komoditou čas. U niekoho iného je to možno chuť 🙂 O nedostatku peňazí sa v tomto prípade určite nedá vôbec hovoriť, pretože peniaze investované do vedomostí sú určite tou najlepšou investíciou, akú môže človek urobiť. Uznávam, že získavanie vedomostí si vyžaduje určitú dávku odvahy a odhodlania. Aj ja som mala dni, že som mala pocit, že už je toho na mňa s tým Excelom celkom dosť 🙂 Ale vydržala som, každý deň po práci som znova a znova sadala k PC, pozerala videá, skúšala príklady, sem tam som si aj riešenie vopred odkryla 🙂 Jednoznačne sa však teraz cítim v práci sebavedomo. To, čo iní predo mnou robili niekoľko dní, ja teraz dokážem v Exceli urobiť doslova za pár minút. Všetkým vám z celého srdca prajem tento pocit zažiť. Akokoľvek to bude znieť prehnane alebo nadnesene, také spracovanie, podklady, ukážky, vysvetlenie, videá, príklady, ťaháky ako u Zuzany nenájdete nikde inde. Ja som sa z týchto kurzov naučila množstvo vecí, o ktorých som si myslela, že ich nikdy nedokážem v Exceli urobiť, alebo som ani netušila, že ich Excel dokáže. Z toho vyplýva len jediné a to, že som mala veľmi dobrého učiteľa.
Iveta Kalinčíková
Kurz „Excel – kontingenčné tabuľky" bol môj prvý zakúpený online kurz a moje rozhodnutie o zakúpení neľutujem. V oblasti Excelu nie som začiatočník, som už dlhoročný skôr samouk. Excel milujem a snažím sa prostredníctvom neho uľahčovať si svoju každodennú prácu. Už dlhšiu dobu som na Facebooku sledovala Vaše uverejňované „fintičky" v Exceli, a preto mi neušla ani Vaša ponuka na pripravovaný kurz „Excel – kontingenčné tabuľky". Oslovila ma najmä forma a obsah online kurzu, t.j. postupné dávkovanie informácii prostredníctvom krátkych výstižných videí a na záver možnosť stiahnuť si poznámky v pdf formáte a možnosť stiahnutia súboru s príkladmi na utvrdenie/precvičenie si vedomostí (+ riešenia). Ďalším plusom je možnosť komunikácie s lektorom mailovou komunikáciou, či s celou skupinou online kurzu prostredníctvom uzatvorenej facebookovej stránky a možnosť spätne sa prihlasovať cez svoje osobné konto do zaplatených kurzov. Súčasťou kurzu boli aj skvelé bonusy, ktoré doplňovali alebo objasňovali videá. Po absolvovaní kurzu sú moje výstupy pre manažment obšírnejšie a „pútavejšie" vďaka dashboardom. Po prvej výbornej skúsenosti som si zakúpila aj druhý kurz Excel Makrá, ale priznám sa ešte som sa ku nemu nedostala. Mám menej času a kurz je robený trochu inou formou. Som presvedčená, že keby bol robený rovnakou formou ako kurz „Excel – kontingenčné tabuľky", t.j. denné – postupné zverejňovanie lekcií, už by som ho bola absolvovala. To ale nevadí, prístup mám k nemu neobmedzený, určite sa k nemu dostanem :). Všetkým, ktorí dychtia po rýchlych a užitočných informáciách v oblasti Excelu, takýto typ online kurzu odporúčam. Držím Vám palce aj v ďalšej tvorivej práci a ešte raz ďakujem za skvelý kurz.
Andrea Beníková
Som samouk. Excel sa postupom času nebadane stal neoddeliteľnou súčasťou môjho pracovného, ale aj osobného života. Dlho som ho využíval ako veľká väčšina z nás, iba na jednoduché, ale prehľadné usporiadanie údajov s využitím základných notoricky známych funkcií. Potom som však Excel začal vnímať ako nástroj, ktorý mi výrazne pomáha, ako nástroj bez limitov. Pochopil som, že jediným jeho limitom sú moje vlastné vedomosti. Keď prišla iniciatíva zo strany zamestnávateľa, ktorý svojím zamestnancom zaplatil dvojdňový intenzívny kurz so zameraním na využívanie Excelu v praxi, neváhal som samozrejme ani minútu. Bolo to fajn, niečo nove som sa naučil, niečo sa určite na mňa „nalepilo“, ale bolo to rýchle, veľmi veľa informácií naraz... Poznáte to: „Zíde z očí, zíde z mysle“. To, čo dennodenne nepoužívate – zabudnete! Zuzku som už nejaký čas registroval pri svojich potulkách za poznaním. Jej stránka sa veľmi rýchlo stala pevnou záložkou na lište môjho prehliadača a jej príspevky sú pre mňa už povinnou jazdou, kde si konfrontujem svoje vedomosti v Exceli. Online doba, ktorú žijeme, okrem svojich negatív, prináša aj mnoho pozitív. Jedným z nich bol pre mňa určite aj jej online kurz: „Excel – kontingenčné tabuľky“. Vedel som, že KT existujú, vedel som, čo dokážu, dokonca som mal už aj skúsenosti s ich tvorbou a používaním. Zároveň som však cítil, že ich potenciál nedokážem využívať naplno. Zuzkin online kurz sa mi zdal ako dobrý nápad posunúť sa v tomto smere ďalej. Mal som nejaké očakávania, no netušil som, či sa naplnia. Bol to pre mňa môj prvý edukačný online kurz. Moje očakávania sa naplnili, obsahovo, ale hlavne spracovaním. Zistil som, že tento spôsob poznania mi vyhovuje. Interaktívna výučba s vlastným časovým rozvrhom boli pre mňa veľkým benefitom, ale tým najväčším je skutočnosť, že si kedykoľvek môžem zopakovať, resp. pripomenúť, alebo ozrejmiť to, čo som medzičasom zabudol. Ucelený súbor informácii týkajúci sa témy KT mám vždy po ruke. To je bomba ! Vrelo odporúčam každému, kto chce svoje zručnosti v Exceli posunúť na vyššiu úroveň. Kontingenčné tabuľky v spojení s grafmi sú prezentačnou a analytickou zbraňou vysokého kalibru, a nielen to...
Ján Potoček
Kým som sa pustila do tohto kurzu, čo-to som už mala odskúšané, boli to však len jednoduché kontingenčné tabuľky. Ale nie celkom som rozumela rozloženiu stĺpcov, riadkov, ktorú položku kam dať, aby som vo výslednom náhľade získala, čo potrebujem. Čo sa týka kontingenčných grafov, považovala som ich za bežné grafy, neriešila som ich špecifické prepojenie s tabuľkami. Som rada, že som mala možnosť prejsť týmto kurzom. Silnou motiváciou bol pre mňa jeden dvojdňový kurz, ktorého som sa zúčastnila tuším pred dvoma rokmi ako "vyslanec" z firmy. Bolo to o dynamických dashboardoch. Na mieste som zistila, že k úspešnému absolvovaniu kurzu je nutné mať zvládnuté kontingenčné tabuľky, čo však nebol môj prípad. Kurzom som prešla s odretými ušami, a vtedy som si povedala, že kontingenčné tabuľky raz zvládnem. Dávajú možnosť "rozletu", je vyslovene na používateľovi, ako chce mať údaje rozložené, zobrazené. Páči sa mi, že tu nie je nutné zadávať žiadne funkcie, tie sa nastavia "samé" v závislosti od našich požiadaviek. Uchvátili ma filtre, ktorými sú prepojené tabuľky s grafmi (mrzí ma však, že nie sú vo všetkých verziách MS Office). Tento kurz ma naštartoval aj v tom, aby som si hľadala ďalšie pomocné nástroje ku KT, konkrétne, ako sa dá prepojiť zobrazovanie údajov v tabuľke a grafe použijúc aktívne prvky (posuvník a pod.). Určite by som prijala kurz s tematikou využívania týchto aktívnych prvkov, a to nielen v spojitosti s kontingenčnými tabuľkami. 🙂 Zuzka, ďakujem Vám za tak premakaný kurz.
Lýdia Takáčová
Predtým ako som vstúpila do kurzu Excel – kontingenčné tabuľky, som si zakúpila iný kurz od pani Pogranovej a to Excel – VLOOKUP+. Pomohol mi aj napriek tomu, že táto funkcia nebola pre mňa nová, pretože som ju používala. To, čo som vedela, som si utužila, a to, čo som nevedela, mi uľahčilo prácu s touto funkciou. Využívam ju veľmi často, nakoľko vo svojej práci často porovnávam dve zdrojové tabuľky. A tak namiesto škrtania používam vlookup. Nehľadala som vyslovene kurz na KT, ale vedela som, že sa chcem v používaní Excelu zlepšiť. Keďže mi kurz Excel – Vlookup+ veľmi pomohol, verila som, že rovnako užitočný pre mňa bude aj kurz Excel – kontingenčné tabuľky. Nakoľko naša firma už predtým kolegyni zakúpila iný kurz od pani Pogranovej, mali sme zľavu, a tú sme využili pri tomto kurze. S kurzom som bola veľmi spokojná. Bol iný ako predošlé kurzy a to v interaktivite. Keďže sme mali vlastnú uzavretú skupinu na FB. Lekcie boli rozdelené do pracovných dní. Každý deň som si urobila chvíľku a lekciu s príkladmi som si prešla. A vždy som sa tešila na nový deň, kedy sa opäť dozviem niečo, čo som nevedela, pritom s KT pracujem roky. Pani Pogranová je veľmi milá a ochotná. Keď som mala nejaký problém, vždy mi poradila. Mali sme aj špeciálne požiadavky na to, čo nás zaujíma a k tomu nám natočila nové videá, ktoré pridávala do bonusov. Tým bol tento kurz iný, špeciálne prispôsobený požiadavkám študentov. Ak pani Pogranová vymyslí nový, rovnako zaujímavý kurz, veľmi rada sa ho zúčastním.
Ingrida Turčanováwww.kellysbike.com

Okrem Excelu sa venujem aj návodom k programom MS PowerPoint a Word:

Ako vyrobiť ebook v PowerPointe (podrobne o ebooku >>):

Návod na eBook v PowerPointe je jednoducho ÚŽASNÝ. Pracujem na novom ebooku + prerábam starý - no jedna radosť. Super práca, na Word som už zabudla 😀 Skvelý, presný a podrobný návod ako vytvoriť eBook podľa vlastných predstáv. Jednou vetou: DOKONALÝ NÁVOD NA DOKONALÚ PRÁCU K DOKONALÉMU VÝSLEDKU!!
Renáta Mrozekováwww.milujemtaliansko.sk
Zuzko, mockrát děkuju za hodiny ušetřeného času. PowerPoint byl pro mě vždy noční můra a teď ho snad ještě budu mít ráda! 🙂 Pro ty, co váháte, mám dotaz. Orientujete se v PowerPointu, ale pořád všechno děláte metodou pokus omyl? Trávíte spoustu času tím, že hledáte, jak si vytvořit svou vlastní šablonu, jak ji změnit, když si něco rozmyslíte, jak zařídit, aby text obtékal obrázek, jak udělat dva nadpisy na stránku a mnoho dalšího? Chcete vytvořit e-book v PowerPointu a nejste si jistí, jestli to zvládnete? Odpovědi najdete v Zuzčině e-booku. Vše je jasně a přehledně vysvětleno. Písemně i obrazně (videa). Konec tápání, tady máte všechno, co potřebujete, aby byl váš e-book krásný, přehledný a upravený!
Olga Plíčkováwww.olgaplickova.cz
Chtěla jsem napsat e-kuchařku a k tomu se mi MS Word opravdu nehodil. Měla jsem ji v něm sice předběžně napsanou, ale počítala jsem, že grafickou podobu jí dá MS PowerPoint. Zuzčin e-book mi zachránil strašně moc hodin a to jsem si myslela, že PowerPoint docela ovládám. Zvlášť pak nepřekonatelný oddíl o tvorbě šablon. Kdybych ale o e-booku věděla dřív, psala bych e-kuchařku rovnou v PowerPointu a nemusela pak trávit spoustu času kopírováním textů. Je to tak snadné a jakékoli hromadné grafické změny v celém souboru jsem zvládla během pár minut. Moje heslo pro tvorbu dalších e-booků: "Díky Zuzce už od začátku jedině v PowerPointu!"
Milena Vaštováwww.milenavastova.cz
Děkuju moc za super eBook, velmi mi pomohl a usnadnil celý proces vytváření eBooku. Vyhovuje mi systém na sobě nezávislých textových a obrázkových polí, na který jsem byla zvyklá z vytváření příruček ve Scribusu. Nicméně Scribus je určen pro tvorbu tištěných podkladů, které nepotřebují využívat hypertextovch odkazů, takže pro můj nový eBook se brzy ukázal jako ne úplně šťastné řešení. Příspěvek ve skupině Podnikání z pláže mě inspiroval zkusit to s PowerPointem. Považuji se za dost technicky zdatného PC uživatele, přesto byl ebook Ako vyrobiť e-book v PowerPointe doslova třešnička na dortu, která mi umožnila udělat vše sofistikovaněji a s využitím všech možných vychytávek, které bezvadně šetří čas a nervy. Takže velké díky, řadím se mezi naprosto spokojené zákazníky 🙂
Daniela Šmolíkováwww.danielasmolikova.cz
Musím poděkovat za skvělé návody, které mě už vícekrát zachránily. A to i když pokaždé tvořím v jiné verzi PowerPointu. Zuzka je vždycky ochotná mě navést, když si nevím rady. Takže Zuzi, díky ❤ vřele doporučuju
Kateřina Chrobákováwww.katerinachrobakova.cz

Úprava záverečnej práce vo Worde podľa smernice univerzity (podrobné návody) (podrobne o návodoch >>):

Zuzčiny návody v podobě videí mi naprosto učarovaly! Díky nim byla úprava mé diplomové práce jednodušší a hlavně rychlejší! Protože, když dopisujete diplomovou práci, největší trápení vám přidělá právě konečná fáze úprav textu. Zuzka ve svých videích názorně vše ukáže a vysvětlí, takže jsem byla schopna krok za krokem postupovat přesně podle jejích rad a vytvořit tak perfektní editaci své práce! Díky Zuzko! Tyto návody ráda doporučuji všem studentům!
Bc. Kateřina Hanákováwww.nezavislazena.cz
Zuzi, je to perfektná vec a už sa teším, ako tvoje videá využijem pri písaní záverečnej práce. Videá sú podrobné, prehľadne natočené, dá sa podľa nich postupovať krok za krokom. Študenti určite ocenia, že ich navedieš presne a nemusia sa sami hodiny trápiť nad počítačom a hľadať, čo sa kde nastavuje. Navyše ponúkaná osobná mailová pomoc v prípade, že by škola vyžadovala ešte niečo naviac, je tiež výborná. Myslím, že takýto podrobný návod na trhu chýbal a ďakujem za možnosť vyskúšať pri úprave mojej práce.
Mgr. Lenka Leškováwww.lenkaleskova.sk