Online video-kurz:

Excel - podmienené formátovanie

Ušetrite svoj čas s pomocou podmieneného formátovania.

Vizuálne nastavenie v údajoch vám ušetrí energiu a získate lepší prehľad. Dá sa to urobiť komplikovane pomocou klasického formátu (= ručné farbenie buniek kýblikom, nastavenie písma, pozadia a pod.) alebo jednoducho to za vás urobí Excel pomocou podmieneného formátovania.

 

Čo je podmienené formátovanie (Conditional Formatting): je to nástroj, pomocou ktorého môžete nastaviť automatické formátovanie buniek.   

Napríklad máte databázu objednávok (je jedno, či má 100 riadkov, alebo 100 tisíc riadkov). Povedzme, že potrebujete v tejto databáze zelenou farbou zvýrazniť objednávky, ktoré majú sumu vyššiu ako 1 000 Eur. S pomocou podmieneného formátovania na pár kliknutí o pár sekúnd hotové. Najlepšie na tom je, že ak sa niektorá suma zmení, Excel ju automaticky prefarbí podľa toho, či túto podmienku spĺňa, alebo nie.

Pre svoju jednoduchosť a možnosti, ktoré ponúka, patrí podmienené formátovanie k najlepším a najpoužívanejším nástrojom Excelu.

Chceli by ste tiež ovládať a používať podmienené formátovanie pri analýzach svojich údajov? Môžem vám s tým pomôcť. 

Vytvorila som online video kurz "Excel - podmienené formátovanie", kde som zhrnula všetky moje najdôležitejšie poznatky.

Dôležité termíny:

 • ak chcete poznať nový termín, kedy bude kurz prebiehať, kliknite na tlačidlo nižšie

Som veľmi rada, že ste navštívili moju stránku a že vás môžem pozvať do online video kurzu.

Volám sa Zuzana Pogranová a som dlhoročnou lektorkou programu MS Excel.

Svojich klientov učím, ako si pomocou jednoduchých i pokročilejších nástrojov v Exceli ušetria čas, energiu i svoje nervy...

Mojimi kurzami prešli už tisícky spokojných klientov.

Okrem kurzov poskytujem i konzultácie a vytváram súbory na kľúč.

Zuzana Pogranová
Od roku 2009 pôsobím ako lektorka firemných i individuálnych kurzov Excelu, Wordu a PowerPointu

Potrebujete viac informácií o kurze? Tak čítajte ďalej...

Cieľ kurzu:

Prejdete krok za krokom praktické príklady, na ktorých pochopíte princípy tvorby, úpravy a použitia jednotlivých nastavení podmieneného formátovania. 

Okrem základných postupov sa naučíte používať aj pokročilejšie možnosti podmieneného formátovania.

Referencie:

Sledujem FB stránku Excelujme s Excelom a pred časom som si zaplatil Excel fintičky. Keď som videl ponuku na kurz Podmienené formátovanie, hneď som sa naň prihlásil, aby som sa ho naučil využívať. Z kurzu som bol nadšený. Pochopil som, ako tento nástroj ovládať a odvtedy sa podmienené formátovanie vyskytuje v mojich tabuľkách, pretože často potrebujem porovnávať rôzne hodnoty. Takto mám prehľad o tom, čo ma zaujíma.
Ladislav NedelkaMUSIC PARK, s.r.o., www.music-park.sk

Recenzie absolventov zatiaľ zbieram, tak si prečítajte si, čo vravia absolventi kurzu "Excel - kontingenčné tabuľky", ktorý prebiehal v máji 2020 a je postavený na rovnakom princípe:

S Excelom pracujem 23 rokov a som samouk. Je jasné, že samouk vie používať to, čo potrebuje k práci. Mnohí z nás vedia „pokročilé“ veci, ale často nám chýbajú základné informácie. U mňa je to rovnaké. Celý pracovný život otravujem kolegov z IT, aby mi pomohli vytvoriť veci, ktoré potrebujem a tak sa ich učím. Dokážem už nahrať makro, pracujem s KT, ale často ma zaskočia elementárne veci ako napr. netradičný formát buniek. Preto ma tak veľmi oslovila Fintičkáreň od Zuzky Pogranovej. Dajú sa tam nájsť „vychytávky“ od elementárnych po pokročilé. Inšpirovalo ma to k absolvovaniu jej kurzov k Excelu. Absolvovala som už Excel – pevné základy, Excel – makrá a Excel – VLOOKUP. Keď prišla ponuka kurzu na KT, trochu som váhala. S KT som svojho času pracovala na dennej báze, takže som ich mala (z môjho pohľadu) obstojne zvládnuté. Okrem toho cena kurzu je v inej cenovej hladine ako doteraz absolvované kurzy (a ja som bola nezamestnaná). Ale bola som presvedčená, že sú ešte veci, ktoré o KT neviem, a rada by som mala aspoň čosi v Exceli v kompletnom balíku informácií. Kurz som absolvovala. Už počas kurzu som si vravela „škoda, že som predtým nevedela, čo všetko KT dokážu. Veci by sa dali urobiť ešte jednoduchšie, ako som ich robila“. V kurze mi učarovali dashboardy. V novej práci máme Excel 2019, takže budem môcť využiť aj časovú os a iné „vychytávky“. Už všeobecné Excel kurzy od Zuzky Pogranovej sú skvelé, ale výhodou kurzov ako sú Excel – VLOOKUP alebo Excel – KT je to, že sa nástroju venuje komplexne a do hĺbky. Absolvovala som niekoľko rôznych kurzov k Excelu. Tie od Zuzky Pogranovej ma oslovujú práve v tom, že sú online. Môžem sa k nim kedykoľvek vrátiť. Ďalšia vec, ktorú by som vyzdvihla, je, že kurzy sa skladajú z krátkych videí, takže nestihnem prestať vnímať. 🙂 Na obsahu vidno, že Zuzka je skúsená lektorka, že už dostala veľa doplňujúcich otázok. Pri každej veci totiž vysvetlí, ako to funguje, prečo to tak funguje a tiež kedy to fungovať nebude a prečo. V tomto vidím najväčšiu pridanú hodnotu jej kurzov, pretože často máme pocit, že robíme veci PRESNE tak, ako by sme mali a predsa „to nefunguje“ – napr. hlúposť typu, pre zobrazenie polí KT stačí do nej kliknúť 😀 Okrem toho Zuzka pamätá vývoj Excelu a upozorňuje na odlišnosti v zobrazeniach alebo funkciách medzi jednotlivými verziami. Záverom by som spomenula JACKPOT. Absolventi kurzov získajú nielen možnosť dodatočných konzultácií s lektorkou, ale najmä ochotu, ústretovosť a vynaliezavosť pri konzultáciách.
Andrea Sokolová
Netušil som, do čoho idem, ale celý kurz som bol naozaj veľmi príjemne prekvapený spracovanými videami, postupom vysvetľovania, skupina na FB... Jednoducho presne takto si predstavujem školenie on-line. A do videí a lekcií sa môžeme kedykoľvek vrátiť + sledovať bonusy. Je toho veľa, čo je za tým, veľa Vašej práce a musím iba uznanlivo pokývať hlavou. Len tak ďalej! Ja osobne som nemal žiadne prekážky týkajúce sa on-line kurzu. Bola korona a bol som na home office. Takže som využil príjemné a užitočné a snažil sa absolvovať celý kurz. Ako obrovskú výhodu môžem uviesť, že som si sám mohol úplne slobodne zvoliť čas aj dátum prezretia lekcie. Väčšinou som mal čas až v noci a úplne mi to vyhovovalo. Rovnako som sa kedykoľvek mohol vrátiť do predchádzajúcich lekcií a zopakovať si tému. Rovnako kvitujem odborné poradenstvo a odpovede na denné problémy, s ktorými sa v Exceli stretávame. Rýchle a odborné odpovede je to, čo ma zaujíma. Neviem, čo by som kurzu vytkol, nič ma nenapadá. Všetko som pochopil, aj keď som pred kurzom v živote s KT nepracoval, aj keď s Excelom robím každý deň. Teraz môžem iba spokojne konštatovať, že mi šetrí dosť času v práci. Bonusy vždy potešia, lebo vždy sa je čo učiť v Exceli. Je to vynikajúci program.
Milan Čechwww.sudnyznalec.com
Kurz „Excel – kontingenčné tabuľky" bol môj prvý zakúpený online kurz a moje rozhodnutie o zakúpení neľutujem. V oblasti Excelu nie som začiatočník, som už dlhoročný skôr samouk. Excel milujem a snažím sa prostredníctvom neho uľahčovať si svoju každodennú prácu. Už dlhšiu dobu som na Facebooku sledovala Vaše uverejňované „fintičky" v Exceli, a preto mi neušla ani Vaša ponuka na pripravovaný kurz „Excel – kontingenčné tabuľky". Oslovila ma najmä forma a obsah online kurzu, t.j. postupné dávkovanie informácii prostredníctvom krátkych výstižných videí a na záver možnosť stiahnuť si poznámky v pdf formáte a možnosť stiahnutia súboru s príkladmi na utvrdenie/precvičenie si vedomostí (+ riešenia). Ďalším plusom je možnosť komunikácie s lektorom mailovou komunikáciou, či s celou skupinou online kurzu prostredníctvom uzatvorenej facebookovej stránky a možnosť spätne sa prihlasovať cez svoje osobné konto do zaplatených kurzov. Súčasťou kurzu boli aj skvelé bonusy, ktoré doplňovali alebo objasňovali videá. Po absolvovaní kurzu sú moje výstupy pre manažment obšírnejšie a „pútavejšie" vďaka dashboardom. Po prvej výbornej skúsenosti som si zakúpila aj druhý kurz Excel Makrá, ale priznám sa ešte som sa ku nemu nedostala. Mám menej času a kurz je robený trochu inou formou. Som presvedčená, že keby bol robený rovnakou formou ako kurz „Excel – kontingenčné tabuľky", t.j. denné – postupné zverejňovanie lekcií, už by som ho bola absolvovala. To ale nevadí, prístup mám k nemu neobmedzený, určite sa k nemu dostanem :). Všetkým, ktorí dychtia po rýchlych a užitočných informáciách v oblasti Excelu, takýto typ online kurzu odporúčam. Držím Vám palce aj v ďalšej tvorivej práci a ešte raz ďakujem za skvelý kurz.
Andrea Beníková
Kým som sa pustila do tohto kurzu, čo-to som už mala odskúšané, boli to však len jednoduché kontingenčné tabuľky. Ale nie celkom som rozumela rozloženiu stĺpcov, riadkov, ktorú položku kam dať, aby som vo výslednom náhľade získala, čo potrebujem. Čo sa týka kontingenčných grafov, považovala som ich za bežné grafy, neriešila som ich špecifické prepojenie s tabuľkami. Som rada, že som mala možnosť prejsť týmto kurzom. Silnou motiváciou bol pre mňa jeden dvojdňový kurz, ktorého som sa zúčastnila tuším pred dvoma rokmi ako "vyslanec" z firmy. Bolo to o dynamických dashboardoch. Na mieste som zistila, že k úspešnému absolvovaniu kurzu je nutné mať zvládnuté kontingenčné tabuľky, čo však nebol môj prípad. Kurzom som prešla s odretými ušami, a vtedy som si povedala, že kontingenčné tabuľky raz zvládnem. Dávajú možnosť "rozletu", je vyslovene na užívateľovi, ako chce mať údaje rozložené, zobrazené. Páči sa mi, že tu nie je nutné zadávať žiadne funkcie, tie sa nastavia "samé" v závislosti od našich požiadaviek. Uchvátili ma filtre, ktorými sú prepojené tabuľky s grafmi (mrzí ma však, že nie sú vo všetkých verziách MS Office). Tento kurz ma naštartoval aj v tom, aby som si hľadala ďalšie pomocné nástroje ku KT, konkrétne, ako sa dá prepojiť zobrazovanie údajov v tabuľke a grafe použijúc aktívne prvky (posuvník a pod.). Určite by som prijala kurz s tematikou využívania týchto aktívnych prvkov, a to nielen v spojitosti s kontingenčnými tabuľkami. 🙂 Zuzka, ďakujem Vám za tak premakaný kurz.
Lýdia Takáčová
Predtým ako som vstúpila do kurzu Excel – kontingenčné tabuľky, som si zakúpila iný kurz od pani Pogranovej a to Excel – VLOOKUP+. Pomohol mi aj napriek tomu, že táto funkcia nebola pre mňa nová, pretože som ju používala. To, čo som vedela, som si utužila, a to, čo som nevedela, mi uľahčilo prácu s touto funkciou. Využívam ju veľmi často, nakoľko vo svojej práci často porovnávam dve zdrojové tabuľky. A tak namiesto škrtania používam vlookup. Nehľadala som vyslovene kurz na KT, ale vedela som, že sa chcem v používaní Excelu zlepšiť. Keďže mi kurz Excel – Vlookup+ veľmi pomohol, verila som, že rovnako užitočný pre mňa bude aj kurz Excel – kontingenčné tabuľky. Nakoľko naša firma už predtým kolegyni zakúpila iný kurz od pani Pogranovej, mali sme zľavu, a tú sme využili pri tomto kurze. S kurzom som bola veľmi spokojná. Bol iný ako predošlé kurzy a to v interaktivite. Keďže sme mali vlastnú uzavretú skupinu na FB. Lekcie boli rozdelené do pracovných dní. Každý deň som si urobila chvíľku a lekciu s príkladmi som si prešla. A vždy som sa tešila na nový deň, kedy sa opäť dozviem niečo, čo som nevedela, pritom s KT pracujem roky. Pani Pogranová je veľmi milá a ochotná. Keď som mala nejaký problém, vždy mi poradila. Mali sme aj špeciálne požiadavky na to, čo nás zaujíma a k tomu nám natočila nové videá, ktoré pridávala do bonusov. Tým bol tento kurz iný, špeciálne prispôsobený požiadavkám študentov. Ak pani Pogranová vymyslí nový, rovnako zaujímavý kurz, veľmi rada sa ho zúčastním.
Ingrida Turčanováwww.kellysbike.com

Čo vám online kurz "Excel - podmienené formátovanie" prinesie?

Človek je typ vizuálny a pomocou podmieneného formátovania nastavíte automatiku vo vizuálnej úprave údajov. 

Zjednodušene povedané:

Naučíte sa nastaviť farby, ktoré sa budú samotné meniť podľa toho, čo bude v bunke napísané 🙂

Kurz je rozdelený na dve časti:

5 lekcií

Najdôležitejšie informácie

Bonusy

Pokročilejšie a doplňujúce informácie

Kurz obsahuje 5 lekcií, ktoré sú rozdelené podľa tém:

1. LEKCIA: Naučíte sa nastaviť podmienené formátovanie:

 • tri kroky stačia k tomu, aby ste nastavili podmienené formátovanie vo svojich údajoch,
 • naučíte sa, ako nastavíte podmienené formátovanie na texty, dátumy i čísla,
 • zistíte, aké sú základnépokročilé možnosti podmieneného formátovania.

2. LEKCIA: Naučíte sa upraviť, prispôsobiť a odstrániť nastavené pravidlá:

 • naučíte sa rôzne spôsoby úprav nastavených podmienených formátov a dozviete sa, kedy je ktorý najvýhodnejší,
 • naučíte sa rôzne spôsoby odstránenia nastavených podmienených formátov a dozviete sa, kedy je ktorý najvýhodnejší,
 • dozviete sa, na čo si dávať pozor, ak ste sa pomýlili pri nastavovaní.

3. LEKCIA: Naučíte sa aplikovať a prispôsobiť si údajové pruhy, farebné škály a množiny ikon:

 • údajové pruhy, farebné škály a množiny ikon sú vizuálne pomôcky pri číselných údajoch,
 • ukážem vám, ako tieto nastavenia fungujú, aké možnosti ponúkajú a ako si ich prispôsobíte pre svoje potreby,
 • zistíte, ako ich upraviť tak, aby sa dali nastavť aj len na jednu bunku.

4. LEKCIA: Naučíte sa, čo robiť, keď sa podmienky prekrývajú

 • naučíte sa, ako pracovať s podmienkami, ktoré sa prekrývajú,
 • zistíte, ako nastaviť poradie podmienok,
 • ukážem vám, ako zabezpečíte, aby sa na bunku neaplikovali formáty z rôznych podmienok, ale iba tie, ktoré chcete a pod. 

5. LEKCIA: Kopírovanie podmieneného formátu alebo rozšírenie rozsahu

 • dozviete sa dôležité informácie o tom, ako kopírovať už existujúce podmienené formátovanie,
 • ukážem vám, na čo si treba dávať pozor pri kopírovaní buniek, v ktorých je nastavené podmienené formátovanie,
 • ukážem vám, na čo si treba dávať pozor pri kopírovaní do buniek, v ktorých je nastavené podmienené formátovanie.

BONUSY:

 • nechcem vás zavaliť informáciami, preto základných 5 lekcií obsahuje to najpodstatnejšie, čo sa najviac pri práci s podmieneným formátovaním používa a čo je potrebné vedieť,
 • v bonusovej časti nájdete doplňujúce informácie, ktoré možno nebude potrebovať každý, preto nie sú v základnej náplni kurzu, ale môžu sa hodiť, napríklad: ako nájsť bunky, v ktorých je podmienené formátovanie nastavené, použitie funkcií v podmienkach, použitie funkcií v pomocných bunkách, zoraďovanie a filtrovanie podľa podmieneného formátovania, nastavenie legendy, podmienené formátovanie podľa bunky v inom stĺpci, nastavenie podmieneného formátovania na celý riadok a pod.,
 • budem sem pridávať aj odpovede na vaše otázky a doplňujúce videá - bonusová časť tak napokon môže mať viac videí ako hlavné lekcie 🙂

Zhrnutie:

 • v 5 lekciách sa naučíte najdôležitejšie nastavenia a nástroje pre prácu s podmieneným formátovaním - to najpodstatnejšie, čo by mal vedieť každý, kto s ním pracuje = je dobré si pamätať,
 • v bonusoch budete mať ďalšie návody a riešenia, ktoré nie je nutné si pamätať, ale sú tiež dôležitou súčasťou podmieneného formátovania. Keď to budete z času na čas potrebovať, pozriete si v bonusovom videu, ako sa to robí.

Aké sú najväčšie výhody online video-kurzu?

V porovnaní s klasickým celodenným kurzom má online vzdelávanie množstvo výhod:

 • obsahuje oveľa viac informácií ako bežný kurz - zo skúseností viem, že na klasickom jednodňovom kurze sa prejde približne tretina, maximálne polovica z celej témy. Naopak online kurzy nie sú časovo limitované a môžu sa aj priebežne dopĺňať a aktualizovať,
 • prístup do kurzu je neobmedzený - hocikedy sa k videám môžete vrátiť. Z praxe viem, že pár dní po bežnom kurze informácie vyfučia z hlavy. Videá v online kurze si hocikedy znovu a znovu pustíte a osviežite postupy v pamäti,
 • môžete ísť vlastným tempom - nikto vás nenaháňa, ani vás nikto nezdržuje,
 • videá si pustíte v čase, kedy vám to vyhovuje, keď máte čas a náladu,
 • nemusíte nikam cestovať - videá si pustite doma, v práci, vo vlaku... všade tam, kde je internet,
 • máte priateľa na maile - keď vám bude niečo nejasné, napíšete mi a rada vám pomôžem/poradím 🙂

Ako online video kurz prebieha?

Online video kurz je vzdelávanie cez internet. E-mailom dostanete prihlasovacie údaje (meno a heslo) do uzavretej členskej sekcie.

Kurz začne v presne stanovený deň (vopred o ňom samozrejme budete vedieť), kedy vám odošlem prihlasovacie údaje.

Po dobu nasledujúcich 5 pracovných dní odo mňa dostanete každé ráno o 9:00 hod. e-mail s informáciou o sprístupnení novej lekcie.

Po prihlásení sa do sekcie kurzu budete mať prístupné lekcie kurzu aj z predchádzajúcich dní. K už otvoreným lekciám budete mať prístup aj po ukončení kurzu.

Každá lekcia obsahuje:

 • úvod
  V úvode každej lekcie pár slovami priblížim, čomu sa budeme venovať.
 • video
  V každej lekcii nájdete video, v ktorom krok za krokom popisujem použitie daného nástroja. Ak je nutné, tak poukazujem aj na výhody, nevýhody, úskalia...
 • súbor na stiahnutie
  Môžete si stiahnuť excelovský súbor, ktorý je použitý vo videu, a skúšať si to súčasne so mnou.
 • ťahák
  Súbor vo formáte pdf, v ktorom sú jednotlivé postupy. Môžete si ho vytlačiť a použiť aj v budúcnosti pri práci. Veď netreba si všetko pamätať. Dôležité je vedieť, že to ide a kde to nájdete. Ťahák vám našepká.
 • súbor na precvičovanie
  Môžete si stiahnuť súbor s príkladmi na precvičenie. Čo si sami precvičíte, to si lepšie zapamätáte. Samozrejme dostanete aj riešenie, aby ste videli, či ste postupovali správne.

Naviac:

 • kolektívna atmosféra
  Získate prístup do uzavretej skupiny na Facebooku, kde s ostatnými "spolužiakmi" môžete zdieľať svoje postrehy, diskutovať, klásť otázky... Ak nemáte účet na Facebooku, nevadí - nie je to podmienkou,
 • bonusy
  Súčasťou kurzu je aj bonusová časť. V základných lekciách je to najpodstatnejšie. V bonusoch budú odpovede na vaše otázky, alternatívne riešenia, podrobnejšie nastavenia a pod.

Kliknutím na obrázok si pozrite, ako to v online video-kurze vyzerá.

Koľko to stojí?

Členská sekcia, v ktorej nájdete 5 lekcií + bonusy = podrobné návody krok za krokom ukázané na praktických príkladoch.

Excelovské súbory na stiahnutie, kde si všetko môžete vyskúšať.

Ťahák v pdf s najdôležitejšími informáciami, ktorý si môžete vytlačiť a hocikedy ho použiť pri práci ako nápovedu.

Možnosť prihlásiť sa do uzavretej skupiny na Facebooku.

Bonusové videá a návody.

Moja podpora pre prípad, že by video pre vás nebolo úplne jasné 🙂

Koľko to celé stojí?

Cena online video-kurzu je 24 Eur.

Táto suma je nič v porovnaní s ušetreným časom, ktorý môžete využiť efektívnejšie alebo na oddych. Rýchlo sa vám vráti 🙂

Kliknutím na tlačidlo budete presmerovaní na objednávkový formulár. Môžete zaplatiť kartou, online prevodom alebo bankovým prevodom. Hneď po tom, ako mi príde platba od Vás, obdržíte na Váš e-mail podrobnejšie informácie. Pri platbe kartou alebo online prevodom to bude IHNEĎ (cca. do 15 minút). Pri platbe bankovým prevodom to väčšinou trvá 1 - 2 dni.

Prístup do online kurzu k prvej lekcii získate 7. 12.2020. Až do 9.12.2020 máte odo mňa garanciu vrátenia peňazí.

Dôležité termíny:

 • ukončenie registrácie: 3.12.2020 (štvrtok) o 12:00 (na obed)

 • začiatok kurzu: 7.12.2020 (pondelok)

Čo keď sa vám to nebude páčiť, alebo vám môj štýl vysvetľovania nebude vyhovovať? Alebo jednoducho zistíte, že podmienené formátovanie nie je to pravé pre vás?

Mne veľmi záleží na tom, aby boli všetci moji klienti spokojní. Preto máte 3 dni od oficiálneho začatia kurzu garanciu vrátenia peňazí. Ak sa do 3 dní od oficiálneho začiatku kurzu (vrátane prvého dňa) rozhodnete, že kurz jednoducho nie je to pravé pre vás, bez otázok vám vrátim v plnej výške sumu, za ktorú ste si online kurz zakúpili.

Akú verziu Excelu potrebujete pre využitie všetkých uvedených nástrojov? 

Každá novšia verzia Excelu prináša nové vylepšené nastavenia a možnosti.

Optimálne je mať Excel 2010 a novší, t.j. 2010, 2013, 2016, 2019 alebo 365.

Staršia verzia 2007 je v mnohom podobná, no neponúka všetky možnosti. Postupy z niektorých lekcií tak nebudete môcť aplikovať vo vašich súboroch. Pri niektorých nástrojoch môžu existovať alternatívne riešenia, ale nie pri všetkých. Ak riešenie je, tak vám poskytnem video s návodom.

Ak máte Excel 2003 alebo starší, kurz žiaľ pre vás nie je vhodným, pretože v týchto verziách má podmienené formátovanie svoje limity.

Neviete, akú máte verziu?

Napíšte mi (kontakt tu) a nasmerujem vás, ako to zistíte. Pre rýchlejšie vyriešenie mi ako prílohu pošlite "odfotený" otvorený Excel.

Otázky, ktoré možno napadli aj vám: 

Nikdy som s podmieneným formátovaním nepracoval. Je nutná aspoň nejaká základná znalosť?

 • NIE! Kurz ide od úplných základov, preto je vhodný aj pre toho, kto sa nikdy s týmto nástrojom nestretol.

Som v Exceli začiatočníkom. Zvládnem sa naučiť pracovať s podmieneným formátovaním?

 • ÁNO! Keď budete chcieť, tak to samozrejme zvládnete. Postačia základné vedomosti pre prácu s Excelom = práca s hárkami, kopírovanie a pod.

Je vstup do kurzu časovo obmedzený?

 • NIE! K videám budete mať prístup, kým bude existovať moja stránka. Najbližších pár desaťročí ju rušiť neplánujem. A keby k tomu náhodou došlo, tak určite niečo vymyslím, aby ste mohli videá používať aj potom.

Chcem kúpiť kurz mojim zamestnancom - asi 5 až 7 ľudí. Je možná nejaká hromadná zľava?

 • ÁNO! Ak chcete kurz pre viacej ľudí, napíšte mi e-mail (kontakt tu) s presným počtom osôb. Do 24 hodín vám zašlem cenovú ponuku.

Je dôležité, akú verziu Excelu používam? Mám Excel 2007.

 • ÁNO i NIE! Videá sú natočené v slovenskej verzii Excel 2019, ale princíp je veľmi podobný. V staršej verzii Excelu však niektoré nastavenia nie je možné urobiť. V kurze na to upozorňujem a ak existuje, navrhujem alternatívne riešenie. Pre využitie všetkých postupov uvedených v kurze je optimálna verzia Excel 2010 a novšie.

Máte nejaké iné otázky? Napíšte mi. Rada odpoviem.

Online kurz "Excel - podmienené formátovanie" má svoju premiéru, preto ešte nemá absolventov. Ale mohlo by vás zaujímať, aké sú všeobecné názory na moje ostatné online video-kurzy:

Online video kurz Excel - 7 TOP nástrojov:

Spracovanie online kurzu sa mi páči, jednoduché, prehľadné a zrozumiteľné... Krátke videá zároveň nestoja človeka veľa času. Osobne by som potreboval niečo pokročilejšie, ale napriek tomu som si tu našiel niektoré veci, ktoré som dodnes nepoužíval, ale v praxi určite využijem. Nikdy som napríklad nepoužíval podmienené formátovanie, ale namiesto toho som robil všetko zdĺhavo cez filtre. Kurz určite pomôže tomu, kto chce podchytiť základy k najpoužívanejším nástrojom Excelu.
Matej Bodnár
Už keď som si pozrel prvé video s veľmi príjemným hlasom aj super metodikou, vedel som, že Excel a ja budeme dobrí priatelia. Strávil som nad kurzom týždeň cca 3 hodiny denne a vďaka nemu sa zo mňa stal veľmi erudovaný užívateľ Excelu. Najviac si cením ako nástroj kontingenčnú tabuľku, ktorá je často požadovaná aj na personálnych pohovoroch. Práve dnes, cca týždeň po zakúpení online kurzu, som získal prácu aj vďaka svojim nadobudnutým znalostiam a zručnostiam z Excelu. Ešte raz Vám ďakujem.
Miroslav Lenárth
Zuzkin kurz je vhodný pre začiatočníkov i pokročilých užívateľov Excelu. Kurz je rozdelený na tematické časti a každá časť na viacero videí so stručným obsahom. Toto rozdelenie mi pomáhalo sa veľmi rýchlo zorientovať v obsahu a kedykoľvek sa vrátiť k téme. Najviac ma zaujali videá na kontingenčné tabuľky. Myslela som si, že je to príliš komplikované, pretože veľa mojich kolegov im nerozumie. Avšak po Zuzkiných videách som zistila, že sú vlastne jednoduché, ak človek chápe princípy ich tvorby. Čo sa mi ďalej veľmi páčilo, bolo to, že videá boli obohatené i o doplnky ako šípky, ktoré názorne dovysvetľovali to, čo Zuzka rozprávala. Kurz rozhodne odporúčam ako veľmi kvalitný a dostupný spôsob ako sa naučiť všetko, čo človek môže potrebovať na zjednodušenie svojej práce.
Jana Osičkováwww.janaosickova.sk, kreatívne organizovanie a plánovanie času
Ako väčšina užívateľov tohto programu som ho využívala v administratíve, len tak laicky na tvorbu tabuliek s nejakými databázami, s ktorými sa ale už nič nedialo (bol to len stručný a jasný prehľad údajov na jednom mieste v peknej farebnej tabuľke). Ako momentálne nezamestnaná sa pripravujem na výberové konanie, kde zamestnávateľ požaduje dobrú znalosť Excelu. Tak som sa mu pozrela „na zúbky" a bola som nadšená (až fascinovaná), čo všetko Excel dokáže. Najskôr som siahla po YouTube a rôznych stránkach, kde som natrafila aj na tú Vašu. Aj vďaka Vášmu online kurzu som napr. až tu pochopila, ako to je s tým VLOOKUP-om a tým jeho prvým stĺpcom. Ja som sa tiež zamilovala do Excelu. Som síce v začiatkoch spoznávania „mojej novej lásky" :), ale aj keď na pohovore neuspejem, určite sa budem stále snažiť zdokonaľovať. Dnes mám síce z toľkých nových informácií „guláš v hlave" (čo, kde, ako?), ale verím že si to tam „hore" postupne nájde svoju hlbokú stopu. Vďaka kurzu mám teraz všetko pokope a môžem sa k tomu hocikedy vrátiť. Ešte raz vďaka za Vašu precíznu, excelentnú a pútavú prácu nad kurzami, ktoré sú aj s webstránkou do detailov prepracované.
Renáta Tichá
V prvom rade PARÁDA. Je to skvele prepracované a premyslené, čo sa týka poslania – ukázať/naučiť/nechať precvičiť. Myslím, že kurz je veľmi vhodný pre ľudí, ktorí preferujú samoštúdium. Zuzka vedie krok po kroku. Vysvetľuje príjemne, zrozumiteľným hlasom. Nezabúda na detaily a sú z nej cítiť skúsenosti lektorky Excelu.
Zuzana Šuplatováwww.zuzanasuplatova.sk

Online video kurz Excel - makrá:

Kurz Makrá je super a používanie makier mi ozaj šetrí hodiny života 😊 každé dva týždne mám k dispozícii obrovskú tabuľku s údajmi zo všetkých krajín k výberovým konaniam v spoločnosti, kde pracujem. Takto si všetko jednoducho sprehľadním, vyfiltrujem to podstatné a upravím podľa mojich predstáv za 3 sekundy, čo je super 😊 ešte raz ďakujem a prajem všetko dobré a nech sa darí 😊
Kristína Chochulová
Pre mňa je to najlepší online kurz, aký som absolvovala. A to som mala predplatené rôzne online kurzy – síce nie k Excelu, ale napríklad na úpravu fotografií a iné. Na tomto školení je výborné to, že nielen vidíme postup na nahovorenom videu, ale môžeme si postup sami vyskúšať (vďaka príkladom). A tiež je k dispozícii prehľadný ťahák na stiahnutie (keď náhodou zabudneme). Musím povedať, že je to výborný materiál s postupmi, ktoré sa dajú následne aplikovať na vlastné dokumenty. Veľkou výhodou je, že autorka kurzu je k dispozícii. Takže ak niečomu nerozumiete, alebo Vám niečo nefunguje, tak odpovie na prípadné otázky.
Martina WeissováVedúca predajne Kärcher Center Bratislava
Kurz je skvelý, výborne polopatisticky vysvetlený. Vždy som si hovorila, že sa počas materskej naučím robiť s makrami. Ale nikdy som tomu neverila. Naskytla sa mi však príležitosť brigádovať po večeroch z domu pre jednu firmu. Spracovávam im reporty a pracujem stále len v Exceli. A potom mi z neba spadol tento kurz. Dostala som ho ako darček na Valentína 🙂 To, že si budem môcť niektoré tabuľky a databázy naformátovať jedným kliknutím, mi ušetrí hodiny práce. Čo je skvelé, pretože čakám už druhé dieťa a bála som sa, že sa brigády pri dvoch deťoch budem musieť vzdať, pretože nebudem mať jednoducho kedy spať. Ale s pomocou aj keď jednoduchých makier verím, že to budem zvládať. Takže ďakujem a teším sa aj na ďalšie pokročilé kurzy.
Mária Náčinová
Zrozumiteľné, ťahák k dispozícii, pomocné súbory na preskúšanie... Upozornenia aj na to, na čo si treba dávať pozor. A aj v ťaháku je všetko zhrnuté. S týmto som ja osobne najviac bojovala – keď sa človek zasekne a nevie, ako nájsť a opraviť chyby. Kurz obsahuje všetko podstatné, ako som už v Zuzkiných kurzoch zvyknutá 🙂
Zuzana Šuplatováwww.zuzanasuplatova.sk
Makra uživatelsky používám, ale vždycky jsem cítila, že mi "něco" chybí. Když jsem zjistila, že Zuzana Pogranová spouští online kurz na makra, neváhala jsem ani minutu. Tušila jsem totiž, že bude plný různých fintiček a návodů, jak si poradit. A opravdu jsem se nemýlila. Postup je vysvětlovaný velmi příjemně, jednoduše a i úplně nezkušený uživatel se naučí si makro naklikat během malé chvilky. Připravené soubory jsou parádní na vyzkoušení. Pokud vás makra vždycky lákaly, ale báli jste se to zkusit, tak běžte do toho. Ani ne za hodinu a půl se naučíte všechno důležité a dostanete spoustu tipů navíc.
Lenka Mikšátkováwww.mameradiexcel.cz

Online video kurz Excel - pevné základy:

Tak som sa konečne prelúskala základmi excelu. Je to úžasná forma, všetko vidím, kde sa čo nachádza. Väčšinu som už vedela, len som si to oprášila, ale nevedela som, že sa dá robiť postupnosť čísel nielen po 1, ale i po 5, po 10, alebo koľko potrebujem, a to i smerom nahor i nadol. No a bonus v poslednej lekcii - kopírovanie vzorca - vždy som ťahala čierny krížik odhora až dole, nevedela som, že to funguje aj na dvojklik. Tak za toto Vám ďakujem. Bolo to super, poučné, ťahák perfektný ako i excelovské súbory, v ktorých som si tie veci skúšala. Už som si zakúpila ďalší level 7 top nástrojov.
Ingrid Slivková