Naučte sa NAHRÁVAŤ MAKRÁ za 80 minút!

Chcete využívať Excel na maximum
a zautomatizovať niektoré činnosti?

Bežné nástroje Excelu toho dokážu veľa,
ale pomocou makier dokážete ešte viac!

Zautomatizujte svoju prácu pomocou makier,
vďaka čomu ušetríte množstvo času,
energie a nervy sebe i Vašim kolegom...

 

Čo je makro: Makro je program v Exceli, ktorý môže za Vás robiť rutinné operácie, alebo činnosti, ktoré zaberajú veľa času... Najčastejšie sú to opakujúce sa činnosti. Napríklad každé ráno stiahnete do Excelu databázu z firemného systému a musíte ju upraviť. Stále sú to rovnaké činnosti, ale údaje iné. Táto úprava Vám zaberie povedzme hodinku - dve. Makro to urobí povedzme za sekundu - dve 🙂 a toto je len jeden príklad z milióna...

 

Ako Vám s tým môžem pomôcť? Vytvorila som online video kurz \"Excel - makrá\",
kde som zhrnula všetky moje najdôležitejšie poznatky.

Zuzana Pogranová

Od roku 2009 pôsobím ako lektorka firemných i individuálnych kurzov Excelu, Wordu a PowerPointu

Som veľmi rada, že ste navštívili moju stránku a že Vás môžem pozvať do online video kurzu.

Naučíte sa, ako vytvárať makrá nahrávaním. To znamená, že budete klikať v Exceli. Excel si všetko zapíše a potom tieto kroky zopakuje vždy, keď ich budete potrebovať. Bez urážky, urobí to oveľa rýchlejšie 😉

A práve o to ide. Nech pracuje rýchlo namiesto Vás...

Okrem toho Vám ukážem aj základné príkazy v programovacom jazyku VBA. V tomto jazyku si Excel zapisuje aj "poznámky" pri nahrávaní. Pravdou je, že nie všetko vieme naklikať. Niekedy je potrebné nahrané makro upraviť alebo celé naprogramovať.

Na prvý pohľad sa môže tvorba makier zdať ako niečo zložité a nedosiahnuteľné. To mnohých odradí.

Niektorí sa do toho pustia. Po prvých úspechoch sú nadšení a po prvých neúspechoch to vzdajú. Všetko vytvárali tak, ako prvýkrát, ale teraz to nefunguje... Nasleduje veľké PREČO? Sklamanie, pátranie na internete po možných príčinách... Množstvo času venovaného hľadaniu riešenia. 

A pritom to môže byť úplná drobnosť. Preto som vytvorila tento kurz, kde som zhrnula všetky dôležité veci, ktoré by mal poznať každý, kto chce nahrávať makrá v Exceli.

Nebudem Vám sľubovať, že sa rýchlo a ľahko naučíte programovať. To, aké výsledky vďaka tomuto kurzu dosiahnete, je len na Vás.

Viem len, že keby som poznala veci, ktoré sú v tomto kurze, v dobe, keď som začala s makrami, tak by mi to ušetrilo neskutočné množstvo času, nervov, energie a prebdených nocí... Tieto informácie boli dôležité pre mňa a pomohli aj mojim klientom. Verím, že môžu pomôcť aj Vám. 

Cieľom kurzu je Vás prostredníctvom praktických príkladov viesť krok za krokom k pochopeniu princípov nahrávania makier a ukázať Vám základné príkazy programovacieho jazyka Visual Basic for Application (VBA).

Aby ste si potom aj sami dokázali vytvoriť funkčné makro, ktoré Vám bude pomáhať pri práci. Lepšie povedané, bude ju robiť za Vás 🙂

Keďže nespornou výhodou makier je šetriť čas, tak som si pri tvorbe kurzu povedala, že Vás o neho veľmi oberať nemôžem a ani nechcem. Kurz preto musí byť jasný, stručný a výstižný... A podarilo sa!

Obsahuje 60 krátkych videí - najdlhšie má 4 minúty a 16 sekúnd a najkratšie 10 sekúnd. Počet videí bude s najväčšou pravdepodobnosťou narastať podľa Vašich otázok.

Videá spolu trvajú 79 minút a 52 sekúnd. Zdá sa Vám málo, že by sa do takého krátkeho času dali vtesnať najdôležitejšie informácie? Ale dajú 🙂 Tak málo času stačí, aby ste získali pevný základ pre prácu s makrami.

Sú to jasné stručné videá bez zbytočných obkecov a „hmm efektov“. Úprimne, pri natáčaní videí sa samozrejme vyskytli. Vystrihla som ich, aby zbytočne nemrhali Vašim časom. Veď každá sekunda sa počítá...

Ale rátajte s tým, že ak si budete chcieť všetko vyskúšať a "ohmatať", tak to nebude trvať 80 minút. Toto je len čas videí. Koľko času naviac budete venovať príkladom, to je len na Vás.

 

OBSAH KURZU

Čo Vám online kurz prinesie?

Pomocou makier si môžete zautomatizovať mnohé činnosti v Exceli a ušetriť tak sebe alebo kolegom množstvo času a energie.

Naučíte sa vytvárať makrá NAHRÁVANÍM:

 • ukážem Vám, ako sa pripraviť pred nahrávaním makra, aby ste ho úspešne nahrali na prvý pokus,
 • upozorním, na čo si treba dávať pozor pri nahrávaní makra,
 • naučíte sa presný postup, ako makro nahrať,
 • dozviete sa, ako a prečo rozlišovať medzi relatívnymi a absolútnymi odkazmi,
 • ukážem Vám, ako pri nahrávaní pracovať s objektom (napríklad s grafom).

Naučíte sa pracovať s vytvoreným makrom:

 • ukážem Vám, aké sú možnosti spúšťania makier,
 • zistíte, ako spustiť makro krok za krokom a sledovať jednotlivé činnosti,
 • uvidíte spôsoby spájania viacerých makier,
 • zistíte, ako správne uložiť súbor s makrom,
 • naučíte sa nastaviť zabezpečenie makier.

Naučíte sa používať ovládacie prvky formulára:

 • tlačidlo, rozbaľovacie pole, začiarkavacie políčko, číselník, zoznam, prepínač, časť okna, menovka, posúvač,
 • ukážem Vám, ako ich vložíte a ako nastavíte ich vlastnosti.

Naučíte sa ZÁKLADNÉ príkazy programovacieho jazyka VBA:

 • ako sa odkazovať na bunky, hárky atď.
 • uvidíte, ako pracovať s premennými,
 • naučím Vás používať podmienky IF a ELSEIF,
 • zistíte, k čomu slúži cyklus a aké sú rozdiely medzi FOR, WHILE a UNTIL,
 • počas práce s príkladmi uvidíte množtvo praktických príkazov.

 

Aké sú najväčšie výhody video online kurzu?

V porovnaní s klasickým celodennýn kurzom má online vzdelávanie množstvo výhod:

 • môžete ísť vlastným tempom - nikto Vás nenaháňa, ani Vás nikto nezdržuje,
 • videá si pustíte v čase, kedy Vám to vyhovuje, keď máte čas a náladu,
 • nemusíte nikam cestovať - videá si pustite doma, v práci, vo vlaku, na pláži... všade tam, kde je internet,
 • prístup do kurzu je neobmedzený - hocikedy sa k videám môžete vrátiť. Z praxe viem, že pár dní po bežnom kurze informácie vyfučia z hlavy. Videá v online kurze si hocikedy znovu a znovu pustíte a osviežite postupy v pamäti,
 • ak sa Vám tempo videa bude zdať pomalé, môžete si ho zrýchliť. Alebo naopak, spomaliť. Ako sa to robí, sa tiež dozviete v kurze,
 • máte priateľa na e-maile - keď Vám bude niečo nejasné, napíšete mi a ja Vám rada pomôžem/poradím 🙂

 

Ako online video kurz prebieha?

Online video kurz je vzdelávanie cez internet. Po prihlásení sa do sekcie kurzu budete mať prístupné lekcie kurzu, pričom každá obsahuje návody vo forme videí.

K dispozícii budete mať aj súbory, na ktorých si môžete uvedené postupy precvičiť. Samozrejmosťou sú aj riešenia ku každému príkladu.

Naviac kurz obsahuje aj ťahák - súbor pdf, ktorý si môžete vytlačiť. Obsahuje najdôležitejšie informácie.

 

Kliknutím na obrázok si pozrite, ako to v kurze vyzerá

 

Ako to vyzerá v kurze, môžete vidieť aj v krátkom videu

(dĺžka videa je 1:44)

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Koľko to stojí?

Členská sekcia, v ktorej nájdete 60 videí = podrobné návody krok za krokom ukázané na praktických príkladoch.

Excelovské súbory na stiahnutie, kde si všetko môžete vyskúšať.

Ťahák v pdf s najdôležitejšími informáciami, ktorý si môžete vytlačiť a hocikedy ho použiť pri práci ako nápovedu.

Moja podpora pre prípad, že by video pre Vás nebolo úplne jasné 🙂

Koľko to celé stojí?

Cena online videokurzu je 43 Eur.

Táto suma je nič v porovnaní s ušetreným časom, ktorý môžete využiť efektívnejšie alebo na oddych. Rýchlo sa Vám vráti...

Čo keď sa Vám to nebude páčiť, alebo Vám môj štýl vysvetľovania nebude vyhovovať? Alebo jednoducho zistíte, že makrá nie sú to pravé pre Vás?

Mne veľmi záleží na tom, aby boli všetci moji klienti spokojní. Preto máte 14 dní od zakúpenia online kurzu garanciu vrátenia peňazí. Ak sa do 14 dní od zakúpenia rozhodnete, že kurz jednoducho nie je to pravé pre Vás, bez otázok Vám vrátim v plnej výške sumu, za ktorú ste si online kurz zakúpili.

Kurz má už desiatky spokojných absolventov. Niektorí z nich sa podelili o svoje skúsenosti:

Kurz Makrá je super a používanie makier mi ozaj šetrí hodiny života 😊 každé dva týždne mám k dispozícii obrovskú tabuľku s údajmi zo všetkých krajín k výberovým konaniam v spoločnosti, kde pracujem. Takto si všetko jednoducho sprehľadním, vyfiltrujem to podstatné a upravím podľa mojich predstáv za 3 sekundy, čo je super 😊 ešte raz ďakujem a prajem všetko dobré a nech sa darí 😊
Kristína Chochulová
Pre mňa je to najlepší online kurz, aký som absolvovala. A to som mala predplatené rôzne online kurzy – síce nie k Excelu, ale napríklad na úpravu fotografií a iné. Na tomto školení je výborné to, že nielen vidíme postup na nahovorenom videu, ale môžeme si postup sami vyskúšať (vďaka príkladom). A tiež je k dispozícii prehľadný ťahák na stiahnutie (keď náhodou zabudneme). Musím povedať, že je to výborný materiál s postupmi, ktoré sa dajú následne aplikovať na vlastné dokumenty. Veľkou výhodou je, že autorka kurzu je k dispozícii. Takže ak niečomu nerozumiete, alebo Vám niečo nefunguje, tak odpovie na prípadné otázky.
Martina WeissováVedúca predajne Kärcher Center Bratislava
Dobrý deň, Zuzi, urobila som podľa Vášho školenia moje 2. funkčné makro v živote a jeden pán, čo je fakt macher asi na všetko (podľa mňa jeho mozog žiari ako jadrová elektráreň), tak tento pán ma pochválil, že je to veľmi slušné 🙂 🙂 🙂 Ešte raz ďakujem, že ste a takto dokážete dať ľuďom vzácne vedomosti. Chcela som sa podeliť s Vami o radosť.
Adriana KrištofováRiaditeľ projektov a inovácií v spol. Corner & Co., www.wineplanet.sk
Kurz je skvelý, výborne polopatisticky vysvetlený. Vždy som si hovorila, že sa počas materskej naučím robiť s makrami. Ale nikdy som tomu neverila. Naskytla sa mi však príležitosť brigádovať po večeroch z domu pre jednu firmu. Spracovávam im reporty a pracujem stále len v Exceli. A potom mi z neba spadol tento kurz. Dostala som ho ako darček na Valentína 🙂 To, že si budem môcť niektoré tabuľky a databázy naformátovať jedným kliknutím, mi ušetrí hodiny práce. Čo je skvelé, pretože čakám už druhé dieťa a bála som sa, že sa brigády pri dvoch deťoch budem musieť vzdať, pretože nebudem mať jednoducho kedy spať. Ale s pomocou aj keď jednoduchých makier verím, že to budem zvládať. Takže ďakujem a teším sa aj na ďalšie pokročilé kurzy.
Mária Náčinová
Zrozumiteľné, ťahák k dispozícii, pomocné súbory na preskúšanie... Upozornenia aj na to, na čo si treba dávať pozor. A aj v ťaháku je všetko zhrnuté. S týmto som ja osobne najviac bojovala – keď sa človek zasekne a nevie, ako nájsť a opraviť chyby. Kurz obsahuje všetko podstatné, ako som už v Zuzkiných kurzoch zvyknutá 🙂
Zuzana Šuplatováwww.zuzanasuplatova.sk
Makra uživatelsky používám, ale vždycky jsem cítila, že mi "něco" chybí. Když jsem zjistila, že Zuzana Pogranová spouští online kurz na makra, neváhala jsem ani minutu. Tušila jsem totiž, že bude plný různých fintiček a návodů, jak si poradit. A opravdu jsem se nemýlila. Postup je vysvětlovaný velmi příjemně, jednoduše a i úplně nezkušený uživatel se naučí si makro naklikat během malé chvilky. Připravené soubory jsou parádní na vyzkoušení. Pokud vás makra vždycky lákaly, ale báli jste se to zkusit, tak běžte do toho. Ani ne za hodinu a půl se naučíte všechno důležité a dostanete spoustu tipů navíc.
Lenka Mikšátkováwww.mameradiexcel.cz

Už počas tvorby kurzu a nahrávania videí som dostávala množstvo otázok:

Aby som tvoril makrá, musím aj programovať? Úprimne povedané, nemám na to bunky 🙂

 • NEMUSÍTE!!! Makrá sa dajú vytvárať aj nahrávaním. To je aj základom tohto kurzu, pretože je to najjednoduchšia cesta, ako makro vytvoriť. Ale môžete mi veriť, keď zistíte, čo makrá dokážu, s nahrávaním sa neuspokojíte a budete chcieť viac 😉

Je vstup do kurzu časovo obmedzený?

 • NIE JE! K videám budete mať prístup, kým bude existovať moja stránka. Najbližších pár desaťročí ju rušiť neplánujem. A keby k tomu náhodou došlo, tak určite niečo vymyslím, aby ste mohli videá používať aj potom.

Chcem kúpiť kurz mojim zamestnancom - asi 5 až 7 ľudí. Je možná nejaká hromadná zľava?

 • ÁNO! Ak chcete kurz pre viacej ľudí, napíšte mi e-mail (kontakt tu) s presným počtom osôb. Do 24 hodín Vám zašlem cenovú ponuku.

Nikdy som s makrami nepracoval. Je nutná nejaká základná znalosť programovania?

 • NIE! Kurz ide od úplných základov, preto je vhodný aj pre toho, kto sa nikdy s makrami nestretol, ani nikdy neprogramoval.

Excel nepoužívam denne - myslím si, že som na takej strednej úrovni. Kolegovia hovoria, že makrá sú najvyšší level, ale veľmi sa mi páčia. Myslíte si, že to môžem zvládnuť?

 • ÁNO, keď budete chcieť 🙂 Aby makro fungovalo správne, tak je človek niekedy nútený hľadať iné spôsoby, ako je bežne zvyknutý. Toto ho potom posunie na vyšší level a nájde jednoduchšie cesty aj pre bežnú prácu s Excelom. Nejeden klient mi povedal, že vďaka tvorbe makier sa jeho samotná úroveň ovládania Excelu posunula ďalej.

Je dôležité, akú verziu Excelu používam? Mám Excel 2007.

 • NIE! Videá sú natočené v slovenskej verzii Excel 2013, ale princíp je rovnaký.

Máte nejaké iné otázky? Napíšte mi >>. Rada Vám ich zodpoviem.

Kliknutím na tlačidlo budete presmerovaní na objednávkový formulár. Môžete zaplatiť kartou, online prevodom alebo bankovým prevodom. Hneď po tom, ako mi príde platba od Vás, obdržíte na Váš e-mail inštrukcie k prihláseniu do kurzu. Pri platbe kartou alebo online prevodom to bude IHNEĎ (cca. do 15 minút). Pri platbe bankovým prevodom to väčšinou trvá 1 - 2 dni.