Chcete Excel používať efektívne a ušetriť čas?
Potrebujete zautomatizovať výpočty?
Pripravujete sa na pracovný pohovor, alebo chcete postúpiť v práci?
Trápite sa s Excelom pokus - omyl?

Mám pre vás riešenie - online kurz k TOP nástrojom Excelu...

7 najpoužívanejších nástrojov Excelu, vďaka ktorým budete pracovať efektívnejšie a ušetríte si nervy

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
0
absolventov

Váhate, či je to to pravé orechové pre vás? Tak čítajte ďalej...
Dozviete sa podrobnejšie informácie o kurze.

Online kurz obsahuje podrobné návody vo forme videí.

Krok za krokom uvidíte, k čomu môžete nástroj použiť a ako s ním pracovať. Naviac uvediem aj fintičky a úskalia, na ktoré si treba dávať pozor.

Okrem návodov budete mať k dispozícii aj príklady na precvičenie. Samozrejmosťou sú aj vypracované riešenia. Môžete tak otestovať, či by ste nástroj Excelu správne použili a zároveň aj skontrolovať výsledok.

Zuzana Pogranová

konzultantka a lektorka
firemných i individuálnych kurzov
MS Excel, Word, PowerPoint.
Viac o mne >>

V online kurze nájdete podrobné postupy k týmto 7 TOP nástrojom:

 • 1
  vzorce a funkcie
  Excel je stvorený k tomu, aby počítal za vás. A preto je potrebné poznať najžiadanejšie a najužitočnejšie funkcie: VLOOKUP, IF, SUM, SUMIF, ROUND, TODAY...
 • 2
  podmienené formátovanie (Conditional Formatting)
  Automatická úprava farby buniek vám pomôže k rýchlejšej orientácii v tabuľkách. Napríklad rýchlo zafarbiť bunky, v ktorých sú hodnoty menšie ako 1000, bunky s dnešným dátumom alebo hodnoty, ktoré sa opakujú, atď.
 • 3
  filtrovanie údajov
  Rýchle zobrazenie iba požadovaných riadkov z databázy vám ušetrí množstvo času a nervov.
 • 4
  zoraďovanie údajov
  Usporiadanie údajov podľa abecedy, od najväčšej hodnoty po najmenšiu, alebo podľa viacerých stĺpcov by mal mať v malíčku každý, kto pracuje s Excelom.
 • 5
  kontingenčné (pivotné) tabuľky (Pivot Tables)
  Prehľadné súhrny z veľkého množstva údajov získate na pár kliknutí. V dnešnej dobe si málokto dokáže predstaviť prácu bez kontingenčných tabuliek.
 • 6
  overenie údajov (Data Validation)
  Obmedzenie zadávania hodnôt do buniek napríklad iba na dátumy, alebo čísla od 0 do 200 atď. je bezpečnostným prvkom, ktorý vám ušetrí množstvo práce s kontrolou a úpravou zadaných hodnôt.
 • 7
  grafy
  Graf povie 100-krát viac ako tabuľka, preto sa grafické analýzy určite stanú vašim obľúbeným nástrojom.

Okrem štandardných postupov vám ukážem aj rôzne fintičky a upozorním, na čo si treba dávať pozor pri použití daného nástroja 🙂

Prečo som vybrala práve a iba týchto 7 nástrojov?

Od roku 2009 pracujem ako lektorka a konzultantka programov Excel, Word a PowerPoint. Mojimi klientmi sú ľudia na rôznych pozíciach, ktorí spracovávajú rôzne údaje. Ale všetci viac či menej využívajú najmä týchto 7 nástrojov.

Ďalším dôvodom je výsledok môjho prieskumu. Zistila som, že na pracovnom pohovore sa tiež prevažne testuje práve týchto 7 nástrojov.

Právom si vyslúžia pomenovanie 7 TOP nástrojov Excelu.

Ako online kurz prebieha:

Jedná se o online vzdelávanie, čo znamená, že dostanete prístup do členskej sekcie. Po príhlasení sa menom a heslom budete mať k dispozícii všetky lekcie, videá, príklady.

Výhodou online kurzu oproti klasickému je, že vám nič neunikne. K jednotlivým lekciám sa môžete hocikedy vrátiť a venovať im toľko čaasu, koľko potrebujete.

Všetko si budete prechádzať z pohodlia vášho domova alebo kdekoľvek len budete chcieť.

Čaká vás 7 lekcií, pričom každá obsahuje:

 • postupy vo forme videí, kde vás krok za krokom prevediem jednotlivými nastaveniami,
 • praktické príklady ku každému nástroju (excelovský súbor xlsx), aby ste si to mohli vyskúšať. Precvičovanie je dôležité na osvojenie si jednotlivých krokov,
 • ako BONUS je ku každému nástroju jedno video naviac, kde ukážem pokročilé nastavenie pre zvedavcov, ktorých Excel baví a chcú z neho vyžmýkať maximum 😉
 • ku každej lekcii je ako BONUS aj ťahák (súbor pdf), kde je stručný postup. Môžete si ho vytlačiť a hocikedy použiť pri práci,
 • naviac je v kurze aj Prehľad krokov, kde si môžete zaškrtnúť, čo ste už prešli.

Lekcie kurzu

Kurz je rozdelený do 7 lekcií. Každá lekcia obsahuje niekoľko videí podľa obsahu.

Excelovské súbory

V súboroch nájdete príklady použité vo videách a ďalšie príklady na precvičenie + riešenie. Čo si sami vyskúšate, to si lepšie zapamätáte.

Bonusové príklady

Bonusové videá sú pre tých, ktorým štandardné nastavenia nestačia 🙂 Dozviete sa ďalšie možnosti využitia, resp. kombináciu s inými nástrojmi Excelu.

Ťaháky

Ťaháky obsahujú stručné postupy. Môžete si ich vytlačiť a hocikedy ich použiť pri práci.

Prehľad

V prehľade si zaškrtnite, čo už máte hotovo. Poteší Vás, keď uvidíte, ako Vaše vedomosti pribúdajú 🙂 Ukladá sa automaticky.

Spolu 62 videí s celkovou dĺžkou 2 hodiny a 12 minút.

Cena kurzu ju 47 Eur.

Pridaná hodnota kurzu je oveľa vyššia. Toto je nízka cena za to, že:

 • si ušetríte hodiny práce,
 • získate praktické informácie,
 • zefektívnite a zrýchlite svoju prácu s Excelom,
 • zautomatizujete výpočty a činnosti vo Vašich vlastných súboroch.

Pozrite si ukážky, ako to v online kurze vyzerá:

Kurz má už

0
absolventov

Čo hovoria niektorí z nich:

Spracovanie online kurzu sa mi páči, jednoduché, prehľadné a zrozumiteľné... Krátke videá zároveň nestoja človeka veľa času. Osobne by som potreboval niečo pokročilejšie, ale napriek tomu som si tu našiel niektoré veci, ktoré som dodnes nepoužíval, ale v praxi určite využijem. Nikdy som napríklad nepoužíval podmienené formátovanie, ale namiesto toho som robil všetko zdĺhavo cez filtre. Kurz určite pomôže tomu, kto chce podchytiť základy k najpoužívanejším nástrojom Excelu.
Matej Bodnár
Už roky používam pri svojej práci Excel a doteraz som si myslel, že tento program zvládam na celkom slušnej úrovni. Sem-tam nejaká tabuľka, graf, z funkcií použitie maximálne SUM... To všetko len do chvíle, kým som potreboval urobiť komplexnejšiu databázu určitých komodít s cieľom generovať zložitejšie výstupy s rôznymi variáciami argumentov... UFFF!!! Vyhrnul som si rukávy a naplnil databázu potrebnými údajmi. Potom som už ale potreboval helfnúť. Mal som zakúpenú knihu o Exceli, ale tá bola písaná strašne suchársky a vlastne som ani nechápal, o čom autor točí... Vtedy som narazil na web pani Zuzany. Poslal som jej mail a opýtal sa, či budem schopný po zakúpení jej kurzu "Kurz EXCEL - 7 TOP nástrojov (najpoužívanejšie nástroje)" toto zadanie úspešne doviesť do konca. Odpoveď bola kladná, a tak som kurz kúpil. Celý kurz je logicky koncipovaný a prevedie Vás najdôležitejšími funkciami, ktoré Excel ponúka. Ku každej sekcií sú k dispozícií cvičné súbory a sumarizujúce ťaháky. Najlepšie na tom je, že v kurze pracujete z reálnymi príkladmi, ktoré sú zrozumiteľne vysvetlené. Keď mi nebolo niečo úplne jasné, neskôr som sa k danému videu vrátil a vychytal chybičky. Kurz mi dal naozaj veľa - môj projekt som dotiahol približne na 95 %, ale akosi som sa zacyklil a nemohol som sa pohnúť z miesta - vo výpočtoch som potreboval zadať kombináciu rôznych argumentov a bolo to už na mňa veľa. Povedal som si, že za opýtanie mi nikto hlavu neutrhne - napísal som pani Zuzane žiadosť o "nakopnutie" a ona mi promptne a účinne pomohla z naformulovaním potrebných argumentov tak, aby som mohol projekt uzavrieť....a zistil som, že som bol vlastne celkom blízko, iba veci treba formulovať tak, aby im Excel porozumel. Kurz odporúčam naozaj všetkým - začiatočníkom aj tým, ktorí si myslia, že Excel zvládajú veľmi dobre. Ja sám som pochopil, že doteraz som používal Excel maximálne na 10% ... Za dumpingovú cenu získate doslova nezaplatiteľné informácie 🙂
PhDr. Jaroslav LACKO
Kurz je super, mne vyhovuje 😀 doma, v kľude si pozriem, čo potrebujem. Vyskúšam si to u seba na PC a ak aj zabudnem, viem, že si to môžem znova pozrieť. Úplne super !!! Videá sú ľahko zrozumiteľné a dobre sa podľa nich pracuje. Excel ovládam len na základnej úrovni (tvorba obyčajných tabuliek, sčítanie, odčítanie, násobenie, sumár). Viem už urobiť aj jednoduchú kontingenčnú tabuľku a graf, ale chcela som sa ešte v tom trocha zdokonaliť. V práci často pracujeme s účtovnými databázami klientov a tie nám dajú v Exceli. V nich potrebujeme často hľadať, filtrovať atď. Ešte raz veľká vďaka.
Mária VoloníkováUČTO MV s.r.o.
Už keď som si pozrel prvé video s veľmi príjemným hlasom aj super metodikou, vedel som, že Excel a ja budeme dobrí priatelia. Strávil som nad kurzom týždeň cca 3 hodiny denne a vďaka nemu sa zo mňa stal veľmi erudovaný užívateľ Excelu. Najviac si cením ako nástroj kontingenčnú tabuľku, ktorá je často požadovaná aj na personálnych pohovoroch. Práve dnes, cca týždeň po zakúpení online kurzu, som získal prácu aj vďaka svojim nadobudnutým znalostiam a zručnostiam z Excelu. Ešte raz Vám ďakujem.
Miroslav Lenárth
V prvom rade PARÁDA. Je to skvele prepracované a premyslené, čo sa týka poslania – ukázať/naučiť/nechať precvičiť. Myslím, že kurz je veľmi vhodný pre ľudí, ktorí preferujú samoštúdium. Zuzka vedie krok po kroku. Vysvetľuje príjemne, zrozumiteľným hlasom. Nezabúda na detaily a sú z nej cítiť skúsenosti lektorky Excelu.
Zuzana Šuplatováwww.zuzanasuplatova.sk
Ako väčšina užívateľov tohto programu som ho využívala v administratíve, len tak laicky na tvorbu tabuliek s nejakými databázami, s ktorými sa ale už nič nedialo (bol to len stručný a jasný prehľad údajov na jednom mieste v peknej farebnej tabuľke). Ako momentálne nezamestnaná sa pripravujem na výberové konanie, kde zamestnávateľ požaduje dobrú znalosť Excelu. Tak som sa mu pozrela „na zúbky" a bola som nadšená (až fascinovaná), čo všetko Excel dokáže. Najskôr som siahla po YouTube a rôznych stránkach, kde som natrafila aj na tú Vašu. Aj vďaka Vášmu online kurzu som napr. až tu pochopila, ako to je s tým VLOOKUP-om a tým jeho prvým stĺpcom. Ja som sa tiež zamilovala do Excelu. Som síce v začiatkoch spoznávania „mojej novej lásky" :), ale aj keď na pohovore neuspejem, určite sa budem stále snažiť zdokonaľovať. Dnes mám síce z toľkých nových informácií „guláš v hlave" (čo, kde, ako?), ale verím že si to tam „hore" postupne nájde svoju hlbokú stopu. Vďaka kurzu mám teraz všetko pokope a môžem sa k tomu hocikedy vrátiť. Ešte raz vďaka za Vašu precíznu, excelentnú a pútavú prácu nad kurzami, ktoré sú aj s webstránkou do detailov prepracované.
Renáta Tichá
Zuzkin kurz je vhodný pre začiatočníkov i pokročilých užívateľov Excelu. Kurz je rozdelený na tématické časti a každá časť na viacero videí so stručným obsahom. Toto rozdelenie mi pomáhalo sa veľmi rýchlo zorientovať v obsahu a kedykoľvek sa vrátiť k téme. Najviac ma zaujali videá na kontingenčné tabuľky. Myslela som si, že je to príliš komplikované, pretože veľa mojich kolegov im nerozumie. Avšak po Zuzkiných videách som zistila, že sú vlastne jednoduché, ak človek chápe princípy ich tvorby. Čo sa mi ďalej veľmi páčilo, bolo to, že videá boli obohatené i o doplnky ako šípky, ktoré názorne dovysvetľovali to, čo Zuzka rozprávala. Kurz rozhodne odporúčam ako veľmi kvalitný a dostupný spôsob ako sa naučiť všetko, čo človek môže potrebovať na zjednodušenie svojej práce.
Jana Osičkováwww.janaosickova.sk, kreatívne organizovanie a plánovanie času

Online kurz je určený pre každého, kto:

 • chce prestať používať Excel pokus - omyl
 • bezúspešne presedel hodiny a hodiny hľadaním postupov a návodov na internete
 • absolvoval mnoho kurzov a stále to nie je ono
 • nemá čas a nervy hľadať návody na internete a chcel by mať všetko na jednom mieste
 • chodí po rady ku kamarátom, kolegom, známym, ale tí už nemajú čas alebo trpezlivosť
 • sa chce naučiť efektívne používať najpoužívanejšie nástroje Excelu
 • sa pripravuje na pracovný pohovor, ktorého súčasťou bude aj overenie vedomostí z Excelu
 • ...

Nešli ste sa v niektorom z predchádzajúcich bodov?

Tak potom je online kurz \"Excel - 7 TOP nástrojov\" to pravé pre Vás 🙂

Online kurz nie je určený pre toho, kto:

 • sa nechce zlepšovať v používaní Excelu
 • kto si nevie nájsť chvíľku denne na to, aby sa vzdelával (pustil si videá)
 • kto má pocit, že ovláda všetko, čo potrebuje
 • nemá rád automatizáciu, ale radšej si všetko prácne odkliká
 • ...

Je vám niečo nejasné alebo máte otázky? Neváhajte a napíšte mi >>