Trápi vás v Exceli funkcia VLOOKUP alebo iné vyhľadávacie funkcie?

Chcete pochopiť, prečo 0 alebo 1? Prečo raz funguje a inokedy nie?

Potrebujete pomocou VLOOKUP hľadať sprava doľava, podľa viacerých stĺpcov,
len časť textu, alebo nájsť viac výskytov jednej hodnoty, alebo sa vám nechce počítať stĺpce...?

ÁNO? Tak v online video kurze "Excel - funkcia VLOOKUP+" nájdete odpoveď na všetky otázky. A dokonca aj na to, na čo ste sa nepýtali 🙂

Zuzana Pogranová

konzultantka a lektorka
firemných i individuálnych kurzov
MS Excel, Word, PowerPoint.
Viac o mne >>

Online video kurz obsahuje podrobné návody vo forme videí.

Krok za krokom uvidíte, ako s funkciou VLOOKUP pracovať od základných až po pokročilé príklady. Uvidíte aj alternatívy k tejto funkcii - HLOOKUP, INDEX, MATCH a ďalšie.

Okrem návodov budete mať k dispozícii aj príklady použité vo videu na precvičenie. Samozrejmosťou sú aj vypracované riešenia. Môžete tak otestovať, či by ste postup správne použili a zároveň aj skontrolovať výsledok.

V online video kurze " Excel - VLOOKUP+" nájdete:

 • 1
  Použitie funkcie VLOOKUP
  Funkcia VLOOKUP patrí k najpoužívanejším funkciám v Exceli. Dozviete sa, ako ju jednoducho nastaviť bez trápenia. Prečo sa používa 0 (FALSE) a prečo 1 (TRUE).
 • 2
  Zjednodušenie počítania
  Najviac práce pri veľkých databázach dá počítanie čísla stĺpca. Ukážem vám 5 postupov, ako si uľahčiť prácu a nemusieť počítať. Dokonca pri niektorých bude VLOOKUP fungovať, aj keď pridáte nové alebo vymažete existujúce stĺpce.
 • 3
  VLOOKUP sprava doľava
  Vraveli vám, že sa to nedá? Ale dá 🙂 Dokáže to aj VLOOKUP, prípadne sa dajú použiť aj iné funkcie, napríklad INDEX + MATCH.
 • 4
  Vyhľadávanie podľa viacerých stĺpcov
  Častý problém, ktorý VLOOKUP tiež zvládne. V kurze si pozriete podrobné video a uvidíte, že to nie je až také ťažké.
 • 5
  Vyhľadávanie len časti textu
  Zástupné symboly * a ? dokážu divy pri hľadaní textu, ktorý je na začiatku, na konci alebo uprostred reťazca.
 • 6
  Funkcia HLOOKUP
  Sestrička funkcie VLOOKUP, ktorej použitie je rovnako jednoduché.
 • 7
  Funkcie INDEX, LOOKUP a OFFSET
  Okrem funkcie VLOOKUP máme v Exceli aj ďalšie funkcie, ktorými môžeme spájať údaje. Samozrejme každý postup má svoje výhody i nevýhody, ale väčšinou závisí len na vás, ktorý postup sa vám bude najviac páčiť a ktorý bude práve vo vašom prípade použiteľný.
 • 8
  Vyhľadávanie viac výskytov tej istej hodnoty
  Toto síce funkcia VLOOKUP samotná nedokáže, ale hravo to zvládnete spojením funkcií INDEX, SMALL, IF a ROW. Uvidíte, že je to celkom brnkačka 🙂
 • 9
  Vnáranie funkcií a matice
  Naviac sa dozviete, ako funkcie vnárať (spájať) a ako sa v Exceli pracuje s vektormi a maticami. Bez toho sa totiž uvedené funkcie niekedy nezaobídu.
 • 10
  Ukážkové príklady
  Súbor (xlsx) s 13 ukážkovými príkladmi, ako môžete vyhľadávacie funkcie použiť. Príklady si môžete skopírovať, upraviť a použiť pre svoje potreby.
 • 11
  Chyby a ich riešenie
  Súbor (xlsx) s ukážkou chýb, s ktorými sa môžete pri práci s vyhľadávacími funkciami stretnúť, napríklad #NEDOSTUPNÝ, #ODKAZ, #HODNOTA, prípadne problémy s textom a číslom atď. a aj ako ich riešiť.

Okrem štandardných postupov vám ukážem aj rôzne fintičky a upozorním, na čo si treba dávať pozor pri použití daného postupu.

Ukážka niektorých príkladov:

Sprava doľava:

Časť textu:

Viac výskytov:

Podľa viacerých stĺpcov:

Ako online video kurz prebieha:

Jedná sa o online vzdelávanie, čo znamená, že dostanete prístup do členskej sekcie. Po prehlásení sa menom a heslom budete mať k dispozícii všetky videá a príklady.

Výhodou online kurzu oproti klasickému je, že vám nič neunikne. K jednotlivým videám sa môžete hocikedy vrátiť a venovať im toľko času, koľko potrebujete.

Všetko si budete prechádzať z pohodlia vášho domova, alebo kdekoľvek len budete chcieť.

Čo kurz ponúka:

 • postupy vo forme videí, kde vás krok za krokom prevediem jednotlivými nastaveniami,
 • praktické príklady ku každému postupu (excelovský súbor xlsx), aby ste si to mohli vyskúšať. Precvičovanie je dôležité na osvojenie si jednotlivých krokov. Samozrejmosťou je súbor s vyriešenými príkladmi,
 • ako BONUS je súbor (xlsx) s ukážkou chýb, s ktorými sa môžete pri práci s vyhľadávacími funkciami stretnúť, napríklad #NEDOSTUPNÝ, #ODKAZ, #HODNOTA, prípadne problémy s textom a číslom atď. a aj ako ich riešiť,
 • ako druhý BONUS je súbor s 13 príkladmi ako ukážka, kde a ako môžete vyhľadávacie funkcie použiť. Príklady si môžete skopírovať, upraviť a použiť pre svoje potreby,
 • tretím BONUSom je moja pomoc. Ak vám bude niečo nejasné, môžete mi hocikedy napísať e-mail a ja vám rada pomôžem,
 • naviac je v kurze aj Prehľad krokov, kde si môžete zaškrtnúť, čo ste už prešli.

Videá

Kurz obsahuje 15 videí (spolu 45 minút). Podrobné postupy od základných s jednou použitou funkciou až po "vysoko" pokročilé so 4 funkciami a maticami v jednej bunke pre náročných 🙂

Excelovské súbory

V súboroch nájdete príklady použité vo videách, aby ste si to mohli vyskúšať + riešenie. Čo si sami vyskúšate, to si lepšie zapamätáte.

Chyby a ukážky

Naviac si môžete stiahnuť aj dva súbory. Jeden obsahuje chyby, s ktorými sa môžete stretnúť. V druhom nájdete 13 príkladov použitia nielen funkcie VLOOKUP.

Prehľad

V prehľade si zaškrtnite, čo už máte hotové - pozretie videa a samostatné precvičenie príkladu. Poteší Vás, keď uvidíte, ako Vaše vedomosti pribúdajú 🙂 Ukladá sa automaticky.

Spolu 15 videí s celkovou dĺžkou 45 minút, 4 excelovské súbory a moja pomoc, ak bude niečo nejasné.

Cena kurzu ju 11,80 Eur.

Je to priam symbolická cena za to, že získate na jednom mieste všetky informácie nielen k funkcii VLOOKUP, ukážkové príklady, súbory na stiahnutie...

Prístup do kurzu nie je časovo obmedzený. To znamená, že si videá môžete pozrieť aj o dva roky.

Ak zistíte, že kurz nie je pre vás, napíšte mi do 14 dní od zakúpenia online kurzu a bez otázok vám vrátim plnú sumu, za ktorú ste kurz zakúpili.

Pozrite si ukážky, ako to v online video kurze vyzerá:

Je vám niečo nejasné alebo máte otázky? Neváhajte a napíšte mi >>