7 TOP fintičiek v roku 2017

Koniec roka vždy prináša ohliadnutie sa za odchádzajúcim rokom, zhrnutia, hodnotenia… bla bla bla… poznáte to 😉 Ja tiež nie som výnimkou a najviac pozitívne hodnotím úspech online i offline kurzov a fintičiek na Facebooku.

Keďže online kurzy sú k dispozícii stále, prezenčné kurzy sa zdieľať nedajú a videá na Facebooku časom zapadnú prachom, tak som sa rozhodla urobiť prehľad fintičiek, ktoré sa najviac páčili. A tu sú tie najobľúbenejšie – „7 TOP fintičiek“.

Videá si môžete pozrieť, aj keď nemáte účet na Facebooku.

Poznámka 1: pre tých, ktorí nie ste fanúšikmi stránky Excelujme s Excelom: Fintičky sú krátke videá (väčšinou do jednej minúty), ktoré sú venované nejakému nástroju, klávesovej skratke, funkcii a pod. Cieľom je, aby ich POZRETIE NEZABRALO VEĽA ČASU, ale na druhej strane, aby ich POUŽÍVANIE UŠETRILO VEĽA ČASU a UĽAHČILO PRÁCU v Exceli. Vždy v pondelok a štvrtok o 9:00 hod. je zverejnené jedno krátke video. Zverejnených už bolo 76 fintičiek.

Poznámka 2: slovo páčik mi tak dlho dvíhalo tlak, až mi postupne začalo pripadať smiešne a v poslednej dobe sa mi dokonca páči. Ak niekoho náhodou dvíha zo stoličky, pokojne si vylejte svoje city v komentároch pod príspevkom 😉 Ale „svojka“ si moje srdce ešte nezískala a obávam sa, že ani nikdy nezíska.

1. miesto

Rebríček bežne začína od najhoršieho miesta, ale teraz to bude opačne. Prvé uvádzam video, ktoré získalo 157 páčikov a 71 zdieľaní. Stránke Excelujme s Excelom priviedlo viac ako 500 fanúšikov za dva dni. Pecka, že? Aj ja som oči pučila…

Bola to jedna z prvých fintičiek – č. 11. Venovaná je komentárom. Presnejšie povedané vloženie obrázku na pozadie komentára.

Video klik sem >>

2. miesto

Na druhom mieste je video s funkciami. Funkcie sú medzi užívateľmi Excelu všeobecne obľúbené. Fintička č. 46 s tromi textovými funkciami si získala 72 páčikov, 1 srdiečko ❤, 3 prekvapené ksichty 😮 a dokonca jedného fanúšika pobavila 😄 . Iba 13 zdieľaní ma pri takom počte páčikov trošku sklamalo, ale nemôžeme mať všetko 🙂

 Video klik sem >>

3. miesto

Fintička č. 26 obsadila so 64 reakciami tretie miesto. Tiež bola venovaná textom. V komentároch sa rozprúdila diskusia s ďalšími návrhmi na riešenie. Dokonca bola podnetom k napísaniu článku „Ako získam pri čísle zelený trojuholník?“.

Video klik sem >>

4. miesto

Texty, texty a znovu texty. Musím sa priznať, že vôbec som neočakávala, že textové funkcie budú mať taký úspech. Vo fintičke č. 28 si získali 62 páčikov a 12 zdieľaní.

Video klik sem >>

5. miesto

Dosť bolo textov, pre zmenu zaujali dátumové funkcie. Fintička č. 38 získala 55 páčikov a dokonca 3 srdiečka. Vôbec ma to neprekvapuje, lebo patria k mojim obľúbeným funkciám.

Video klik sem >>

6. miesto

Kúzelná fintička č. 52 si získala jedno srdiečko a 56 páčikov. Funguje od verzie 2013 a dokáže ušetriť veeeeľmi veľa času. Nikdy ma neomrzí sledovať výrazy na tvárach účastníkov na kurzoch, keď im ju ukážem. Som si istá, že podobne sa budete po pozretí videa tváriť aj vy 🙂

Video klik sem >>

7. miesto

Fintička č. 19 je obdobou predchádzajúcej kúzelnej fintičky a fungovala aj v starých verziách Excelu. Získala si 38 páčikov a 1 srdiečko.

Video klik sem >>

Stránka Excelujme s Excelom funguje už viac ako rok, ale až fintičky jej (dovolím si napísať) pridali šťavu 🙂 Vďaka nim stránka získala množstvo fanúšikov a ja množstvo nových klientov.

Ďakujem všetkým, ktorí:

– sledujete fintičky na Facebooku v skupine Excelujme s Excelom,

– čítate články na stránke www.zuzanapogranova.sk,

– učíte sa efektívnejšie pracovať s Excelom pomocou online kurzov,

– zavolali ste ma k vám do práce, aby som vám a vašim kolegom ukázala nástroje Excelu, ktorými si môžete uľahčiť prácu.

ĎAKUJEM, pretože bez vás by ma to nebavilo 🙂

Prajem vám krásne a excelentné vianočné sviatky a v novom roku veľa úspechov, zdravia a nech je presne taký, aký si ho želáte.

Zuzana Pogranová

Zuzana Pogranová
Som dlhoročnou lektorkou programu MS Excel a svojich klientov učím, ako Excel „premýšľa“, čo ponúka a ako nájdu a použijú ten správny postup pre svoje výpočty. Viac o mne >>